Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

İstinyePark’ta Mağaza Çalışanlarına 'Kültürel Satış Eğitimi' Verildi

03.04.2018 - 09:58

Lüks alışverişin gözde merkezi, yerli ve yabancı ziyaretçilerin en çok tercih ettiği lokasyonların başında gelen İstinyePark’ta yer alan mağazaların satış elemanlarına Orta Doğu ülkelerinden gelen müşterilerine daha iyi hizmet sunmak amacıyla kültürel satış eğitimi verildi. Orta Doğulu turistlerin Türkiye’ye ziyaretlerinin ve alışveriş harcamalarının her geçen yıl artış göstermesi, mağaza çalışanlarını Orta Doğu kültürü hakkında daha fazla donanım sahibi olmaya yönlendirdi. Tax free firması Global Blue tarafından verilen eğitim, Orta Doğulu milliyetlerin alışverişe yönelik kültürel eğilimleri hakkında bilgi verdi.

İstinyePark ve perakende firmalarının marka bilinirliğini artırmaya,  mağazalara daha çok yabancı ziyaretçi gelmesine yardımcı olmaya yönelik çalışmalar yürüten Global Blue işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitime 200 mağazanın çalışanları katıldı.

Dünya genelinde 52 ülkede tax free işlemi gerçekleştiren ve günümüzde de bu sektörün dünya çapında tanınan lideri olan Global Blue, İstinyePark’ın, yurt dışından gelen turistlerin en çok para harcadığı alışveriş merkezlerinin başında gelmesi dolayısıyla, burada yer alan mağazaların satış danışmanlarına yönelik 'kültürel satış eğitimi' verdi. Orta Doğulu milliyetlerin kültürel davranışlarını ve alışveriş alışkanlıklarını kapsayan eğitimler, Global Blue’nun Fas asıllı eğitmeni Abdelaziz Aouragh öncülüğünde gerçekleşti. Eğitimde, Orta Doğulu müşterilerden oluşan pazarın büyüklüğü, kültürel hassasiyetler, müşterilere hizmet sunarken dikkat edilmesi gereken noktalar, iletişim metotları, nelerden hoşlandıkları ve Orta Doğulu müşterilerin mağaza içi deneyimlerini geliştirmeye yönelik konular ele alındı.

Eğitim içeriğini çok iyi bulduklarını belirten katılımcılar, duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

ASDAS

Yukarı