Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

İSFANBUL TEMA PARK’IN 2023 TURİZM HEDEFLERİ

10.10.2019 - 15:13

İsfanbul Tema Park Yönetici Direktörü Tankut Tonger: “Gelecek yıl hedefimiz İsfanbul Tema Park’ı 12 ay ziyaret edilebilecek bir turizm destinasyonuna dönüştürerek 1 milyon turisti parkımızda ağırlamak.”

Türkiye’nin ilk tema parkını bünyesinde bulunduran, İstanbul’un gözde alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi İsfanbul Tema Park, 30’a yakın birbirinden özel eğlence ünitesiyle donatılmış, 120 bin metrekarelik alana kurulu ve 18 bin kişilik kapasitesi ile 7’den 70’e yılda yaklaşık 500 bin turist ağırlıyor. Eğlence tutkunu yabancı turistlerin vazgeçilmezi haline gelen İsfanbul Tema Park, turizme yön veren karar vericilerle ve turizmin paydaşlarıyla birlikte hazırladıkları özel eğlence paketlerini yerli ve yabancı turistlere sunuyor.

AVRUPA’DAKİ TEMA PARK’LAR ARASINDA “EN İYİ İLK 10’’DA
Avrupa’daki tema parklar arasında iki yıl üst üste “En İyi ilk 10 Tema Park” arasına giren İsfanbul, toplam 600 bin metrekarelik bir alana konumlandırılmış alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksinden oluşuyor. 200’e yakın mağazadan oluşan alışveriş merkezi tarafı ile 8 bin araçlık otopark kapasitesiyle yerli ve yabancı tüm ziyaretçiler tarafından tercih edilme sebebi haline geliyor.

TANKUT TONGER, 2023 TURİZM HEDEFLERİNİ AÇIKLADI
Türkiye tanıtımına İsfanbul Tema Park olarak sürdürülebilir katkıda bulunmayı odak noktasına aldıklarının altını çizerek İsfanbul Tema Park’ın 2023 turizm hedeflerini açıklayan İsfanbul Tema Park Yönetici Direktörü Tankut Tonger, ‘’2019 sezonunu henüz kapatmadık. Hala yoğunluğumuz devam ediyor. Okulların ara tatil dönemleri, Öğretmenler Günü, Yılbaşı, Sömestr gibi tatiller ve özel günler ile kış sezonunun da hareketli geçmesini bekliyoruz. Gelecek yıl hedefimiz İsfanbul Tema Park’ı 12 ay ziyaret edilebilecek bir turizm destinasyonuna dönüştürerek 1 milyon turisti parkımızda ağırlamak. Bunun yanı sıra tema parkımız, alışveriş merkezimiz ve yeni eklenecek odaları ve kongre salonlarıyla genişleme çalışmalarına başladığımız otelimiz  ile İsfanbul'u dev bir resort işletmesi haline getiriyoruz. Yeni yatırımlarla mevcutta kompleks genelinde 2 milyon olan turist ziyaretçi sayısını da 3 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. Böylelikle 2023’te Türkiye’ye gelen her 10 turistten 1’inin eğlencenin başkenti İsfanbul’u ziyaret etmesini sağlamak istiyoruz." şeklinde konuştu.

playpark

Yukarı