Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

İSFANBUL GELENEKSEL AVM STANDARTLARINI YIKIYOR

13.11.2019 - 17:51

‘Eğlence ve Alışverişin Başkenti’ mottosuyla tüm süreçlerini yöneten İsfanbul Alışveriş Merkezi, mimarisindeki büyülü atmosferiyle misafirlerine başka alışveriş merkezinde bulamayacakları deneyimleri bütünselci bakış açısıyla sunuyor. 

Gerek yurt içi gerekse yurt dışından “Eğlence” amaçlı AVM’ler sektörün dinamiklerini değiştirmeye başladı. Bu kadar algının açıldığı bir dönemde sektörde farklılaşmak ise oldukça önemli. Ziyaretçilerin farklı, yenilenen ve daha çok eğlence vaat eden tesislere ilgi gösterdiği günümüzde eğlence başlığını yeniden yorumlayan İsfanbul Alışveriş    Merkezi,  Türkiye’de 432 adet alışveriş merkezinden sıra dışı konseptiyle ayrışıyor.

FARKLI DENEYİMLER
İsfanbul Alışveriş Merkezi’nin kurulduğu günden beri amacının; kendisini klasik AVM’lerden farklı olarak konumlandırmak olduğunu söyleyen İsfanbul Alışveriş Merkezi Yönetim Direktörü Kemal Baştürk, “Biz kendi alışveriş merkezimizde eğlencenin perakendedeki payını bozduk. Bilinçli olarak eğlence konusunda farklılaşma yoluna gittik. İsfanbul Alışveriş Merkezi olarak, ‘Eğlence ve Alışverişin Başkenti’ mottosuyla tüm süreçlerimizi yönetiyoruz. Aslına bakarsanız mimarimizle de bunu kanıtlıyoruz. Misafirlerimiz bir yandan caddede alışveriş yapıp, kafe ve restoranlarda vakit geçiyor bir yandan da caddeden geçen nostaljik tramvay ile gezinti yapabiliyorlar. Misafirlerimizin vakitlerini dolu dolu geçirmelerini sağlıyor ve bu büyüleyici atmosferde misafirlerimize başka bir alışveriş merkezinde bulamayacakları bir deneyim sunuyoruz.” dedi. 

MARKA YELPAZESİ GENİŞ 
Günümüzde alışveriş merkezlerinin yalnızca alışveriş yapılan yerler olmaktan çıktığını aktaran Baştürk,  bu alanların artık “Eğlence” ve “Sosyalleşme” merkezlerine dönüştüğünü söyledi. Baştürk, “Bu noktada İsfanbul olarak eğlence ve perakendeyi bir araya getirdiğimiz fonksiyonlarımızla misafirlerimizi karşılıyoruz. Marka karması konusunda da her zevke ve beklentiye karşılık vermeyi özellikle önemsiyoruz. Bu bağlamda gerek ulusal gerekse uluslararası anlamda sayısız moda, yeme içme, teknoloji, eğlence ve spor markasına ev sahipliği yapıyoruz. Misafirlerimizin tüm ihtiyaçlarını farklı tarz ve bütçelerde karşılayabilmesi en önemli kriterlerimizden biri. Dolayısıyla İsfanbul Alışveriş Merkezi, ziyaretçilerinin tüm alışveriş ihtiyaçlarını kolayca karşılayabileceği, eğlenebileceği ve aynı zamanda sosyalleşebileceği çok yönlü bir merkez.” diye açıkladı.
Ayrıca dünyadaki eğlence trendlerini yakından incelediklerinin altını çizen İsfanbul AVM Yönetim Direktörü Kemal Baştürk, bireylerin farklı adrenalin tutkuları olduğunu ve buna cevap vermek için farklı bakış açısıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu noktada da yüzlerce canlıya ev sahipliği yapan Jungle Park ile sektörde farklılaştıklarını dile getiren Baştürk, Zindan, Safari, Ters Çatı ve Zippline hattı gibi eğlence lokasyonlarıyla konuklarına unutamayacakları bir gün vaat ettiklerini belirtti. 
 

GGG

Yukarı