Ana içeriğe atla

ds

 

MALLREPORT

İkinci dönem Plato AVM’nin yenilenme ve yükselme dönemi olacak

17.11.2017 - 12:22

Plato AVM’nin 5. yılına özel açıklamalarda bulunan Genel Müdür Salih Tolan, bir alışveriş merkezinin en zorlu sınavını ilk 5 yıllık dönemin sonunda verdiğini belirtirken, “Değişen ekonomik koşullar ve rekabet ortamına rağmen 5. yılımızı yüzde 98 doluluk oranıyla tamamladık ve kurumsal markalarımızın tümüyle sözleşmelerimizi yeniledik” dedi. 

2012 yılının Aralık ayında kapılarını ziyaretçilerine açan ve 20 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla yılda ortalama 5 milyona yakın ziyaretçi ağırlayan Plato Alışveriş Merkezi 5. yaşını kutlamaya hazırlanıyor. 
2015 yılından bu yana Alışveriş Merkezi Genel Müdürü olarak görevini sürdüren Salih Tolan, yaptıkları çalışmalar neticesinde Gönül Kahvesi, Madame Coco, Big Trend, Y-London, Uptown, Madame Moss ve Usta Dönerci gibi birçok markanın Plato Alışveriş Merkezi’ni tercih ederek kendilerine güç kattıklarını belirtti. Bölgenin tek teknoloji marketi Vatan Bilgisayar ve yine bölgenin en büyük yapı marketi Tekzen’i de bünyelerinde bulundurduklarını belirten Tolan, “Plato’nun yükselen çizgisi mevcut kiracılarının da güvenini tazeledi. Son 3 ay içinde, değerli kiracılarımızdan LC Waikiki, mağazasını 2 kat büyüterek yeniledi. Yine, bölgenin en büyük eğlence merkezi olan Atlantis Bowling ciddi bir yatırım yaparak bowling hatlarını revize etti ve üst katına Türkiye’nin en büyük playground alanlarından birini kurdu. Son olarak ise perakendenin önde gelen spor markalarından Hummel, geçtiğimiz ay içinde bölgedeki ilk ve tek ‘Factory Outlet’ mağazasını açtı. Plato Alışveriş Merkezi olarak, her geçen yıl daha da kuvvetlenen marka karmamız ile bölgede ki yerimizi sağlamlaştırmaya devam ediyoruz” dedi. 

EN KRİTİK DÖNEM BAŞARIYLA ATLATILDI
Bir alışveriş merkezi için en kritik dönemin birinci 5 yıllık dönem olduğunu belirten Tolan, “2018 itibariyle ikinci 5 yıllık döneme gireceğiz ve sözleşmelerimizi yeniledik. İkinci dönem Plato’nun yenilenme ve yükselme dönemi olacaktır. Buna inancımız tam” şeklinde konuştu.  
20 bin metrekarelik kiralanabilir alanı, ulusal ve yerel 70’e yakın mağazasıyla yılda 5 milyona yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapan Plato Alışveriş Merkezi bulunduğu konum itibariyle de hem markalar hem de ziyaretçiler tarafından öncelikli olarak tercih ediliyor. Sultanbeyli’nin ana damarı olan Fatih Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Plato AVM, Sultanbeyli Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı gibi önemli noktalara da yürüme mesafesinde yer alıyor. Bu kritik lokasyon Plato AVM’yi bölgede yaşayanların tercih noktası haline getiriyor.

ds

Yukarı