Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

HOM Design Center tasarım ve dekorasyon markalarını tek çatı altında buluşturuyor

12.02.2019 - 14:28

Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu: “HOM Design Center’ın alışılagelmiş AVM’lerden konsept AVM dönemine geçişin bir simgesi olarak kısa sürede perakende sektöründe fark yaratacağına ve tüketicilerden büyük ilgi göreceğine eminiz.”

Eroğlu Yapı’nın, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen tasarım ve dekorasyon markalarını tek çatı altında toplayan ve birçok ülkede sayısız projeye imza atan ünlü mimar Peter Vaughan tarafından tasarlanan HOM Design Center, İstanbul’un çekici yaşam ve yatırım merkezlerinden Skyland İstanbul karma projesinin içinde yer alıyor. Yılda 5 milyon ziyaretçi bekleyen HOM Design Center’ın iç mekan tasarımı ise alışveriş merkezleri, konut ve eğitim yapıları konusunda uzman mimar Sinan Kafadar’ın imzasını taşıyor. 

HOM Design Center’ın Türkiye’nin ve İstanbul’un en yenilikçi konsept alışveriş merkezi olduğunu vurgulayan Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu şunları ifade etti: 

“Eroğlu Holding olarak ilkleri gerçekleştirmeyi hedef edinmiş bir grubuz. Skyland İstanbul gibi ikonik tasarımıyla İstanbul’un benzersiz mimari yapıları arasında yerini alan karma projemizin alışveriş merkezinin de yine kendisi gibi benzersiz olmasını istedik. Her gün bir yenisi açılan alışveriş merkezlerinin aksine Türkiye’de yapılmamışı fark edip, ev ve ofis tasarımı konseptine odaklandık. Mobilyadan beyaz eşya ve elektroniğe, yer döşemesinden perdeye, aydınlatmadan aksesuara tarz sahibi ev ve ofisler tasarlamak isteyenler HOM Design Center’da buluşuyor.”

TÜKETİCİYİ A PLUS MARKALARLA BULUŞTURUYOR
HOM Design Center ile yerli üretimi de desteklediklerini belirten Eroğlu şöyle konuştu:

“HOM Design Center, 40 bin metrekarelik kiralanabilir alana kurulu 100 mağazalı bir alışveriş merkezi. Amacımız, A Plus markalarla tüketiciyi buluşturan en kapsamlı merkez olarak ticarete ve ülke ekonomisine de katkıda bulunmak.”

HOM DESIGN CENTER BİR DÜNYA MARKASINA DÖNÜŞECEK
Eroğlu Holding bünyesinde yer alan markaları Colin’s ve Loft gibi, yarattıkları her markayı bir dünya markası haline getirmenin temel hedefleri olduğunu vurgulayan Eroğlu sözlerine şu şekilde devam etti: 

“Başta Ankara ve İzmir olmak üzere büyük şehirlerimizde açacağımız HOM Design Center’ları bir zincire dönüştürmek hedefindeyiz. Yurt dışında da yatırım planlarımız var. İlk etapta yabancı müşterilerin dikkatini çekebilmek adına yurt dışı reklamlarımızı devreye sokacağız. Yurt içi şubelerin ardından yurt dışında da açacağımız HOM Design Center’larla markalaşmamız hızla devam edecek.”

n

Yukarı