Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

HIZLI VE KOLAY ALIŞVERİŞ OLANAĞI İZMİR PARK’TA

13.02.2020 - 16:42

Bir ihtiyaç alışveriş merkezi olan İzmir Park’ın 44 mağazalık butik yapısıyla İzmir’deki büyük ölçekli diğer projelerden ayrıldığını belirten İzmir Park Alışveriş Merkezi Müdürü Fulya Doğan Gülsün, minimal yapılarının ziyaretçilere hızlı ve kolay alışveriş olanağı sunduğunu söyledi.
 

İzmir Park hakkında genel hatlarıyla bilgi verir misiniz?  5 yıllık süreçte nasıl gelişimler kaydettiniz?
İzmir Park 23 Ocak 2015’te İzmir’in tam merkezinde ilk semt alışveriş merkezi olarak kapılarını açtı. Açılıştan kısa bir süre sonra da yönetim ve kiralama danışmalığı Inside tarafından yürütülmeye başlandı. Bu süreçte gerek mimari gerekse marka karması anlamında önemli revizyonlar yapıldı. Bu konuda ziyaretçilerimizin talepleri ve önerileri bizler için önemli bir rehber oldu. İzmir Park’ın bir diğer önemli özelliği de alışveriş merkezi açılmadan Kadın Kulübü kurulan ilk AVM olması. Bu 5 yıllık süreçte düzenlediğimiz atölyelerle onların hem yeni hobiler kazanmalarına destek olduk hem de çeşitli seminerlerle, bulunduğumuz bölgede bilinçli ve duyarlı bir kitlenin oluşmasına öncülük ettik, etmeye de devam ediyoruz. Aynı amaçla kurduğumuz Çocuk Kulübü’nde de minik ziyaretçilerimiz güvenli ve sıcak bir ortamda, eğitici, öğretici ve eğlenceli zaman geçirme imkanı buldu. İzmir Park açıldığı günden bugüne kadar çevresine hem sosyal, hem kültürel hem de ekonomik anlamda değer katan bir alışveriş merkezi oldu.  Hizmet kalitemizi her geçen yıl biraz daha artırdık. Tüm bu çalışmaların karşılığı olarak da Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından iki kez Hizmet Başarı Ödülü ile onurlandırıldık.
 

ZİYARETÇİLER İÇİN KONFORLU BİR ORTAM
 

Mimari ve konsept olarak nasıl bir yapıya sahip? 
32 bin metrekarelik inşaat alanına kurulan İzmir Park, 13,2 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. İnşaatı tamamen enerji tasarrufuna duyarlı sistemlerle gerçekleştirildi. Özel cam çatı tasarımıyla gün ışığının maksimum oranda içeri girmesi sağlandı. Bir ihtiyaç alışveriş merkezi olan İzmir Park, 44 mağazalık butik yapısıyla 
İzmir’deki büyük ölçekli diğer projelerden ayrılmaktadır.  Bu minimal yapı ziyaretçilerimize hızlı ve kolay alışveriş olanağı sunmaktadır. Tüm mağazaların görünür olması, verimsiz alanların olmaması ziyaretçilerimiz için konforlu bir ortam sunmaktadır. 
 

5. YILA ÖZEL ETKİNLİK VE KAMPANYALAR…
 

5. yılınıza özel olarak düzenlemiş olduğunuz etkinlik ve kampanyalarınızdan bahseder misiniz? 
Geçtiğimiz aralık ayında 5. yılımıza özel bir kampanyaya başladık. 15 Mart’a kadar sürecek bu kampanyada ziyaretçilerimiz 20 parça Samsung marka elektronik ürününden birini kazanma şansına sahip olacak. Kampanya kapsamında 5 buzdolabı, 5 çamaşır makinası, 5  bulaşık makinası ve 5 televizyon hediye edilecek. 5. yılımıza özel ocak ayında yaptığımız çocuk etkinlikleri, kortejler, müzik dinletileri ve söyleşiler şubat ayında da devam edecek. 
 

SEKTÖRÜNDE LİDER BİRÇOK MARKAYI BULMAK MÜMKÜN
 

Marka karmanız nasıl? 
Marka karmamızı oluştururken bulunduğumuz lokasyona hitap eden, herkesin alışveriş yapabildiği, uygun bütçeli ulusal markaları bir araya getirmeye çalıştık. Küçük bir alışveriş merkezi olmamıza rağmen sektöründe lider birçok markayı İzmir Park’ta bulmanız mümkün. Carrefoursa, Cinemaximum, Media Markt, LC Waikiki, DeFacto, Koton, Mavi, Flo, Deichmann,     ebebek gibi kendi kulvarının en başarılı markalarını İzmir Park ziyaretçileri ile buluşturduk. Ayrıca bünyemizde bulundurduğumuz bin metrekarelik spor merkezimiz bölgenin 
önemli bir ihtiyacını karşıladı. Bunların dışında eğlence merkezinden, yeme içme alanlarına; kişisel bakım markalarından, hizmet mağazalarına kadar geniş yelpazede ziyaretçilerimize hizmet veriyoruz.
 

Nasıl bir lokasyona sahipsiniz? 
İzmir Park Eşrefpaşa semtinde, Konak, Şirinyer, Hatay yerleşim alanlarının birleşme noktasında, Konak Meydanı’na 1,5 kilometre mesafededir. Yürüyüş mesafesinde 300 bin kişilik bir nüfusa hitap etmektedir. 22 
otobüs, 5 minibüs hattının geçtiği bir konumda olup İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yapacağı metro hattının da üzerinde bulunmaktadır.

DEĞİŞİMLER YENİ MÜŞTERİLER KAZANDIRACAK


Gelecek dönem planlarınızda neler var? Gelişmek ve müşteri çekimi adına yapmayı düşündüğünüz inovasyonlar var mı? 
2020 yılında yeni markalarla İzmir Park ziyaretçilerini mutlu etmeye devam edeceğiz. Mevcut markalarla ilgili de bazı değişimler olacak. Hem görsel hem içerik anlamında yapılacak tüm bu değişikliklerin yeni müşteriler kazanmamıza faydalı olacağını düşünüyoruz. Öte yandan bir semt alışveriş merkezi olarak ziyaretçilerimize birebir dokunabileceğimiz etkinlikler yapmayı sürdüreceğiz. Ticari kimliğimiz dışında bulunduğumuz semte faydalı olabilmek öncelikli hedefimiz. 

İzmirpark

GGG

Yukarı