Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

Hilltown AVM açıldı

17.11.2017 - 12:00

HILLTOWN AVM, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE KÜÇÜKYALI’DA AÇILDI. ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE KASABASI KONSEPTİNE SAHİP HILLTOWN AVM, ANADOLU YAKASI’NIN YENİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK.

7 farklı şehirde Optimum, Piazza ve Kozzy markalı 8 alışveriş merkezi ile hizmet veren Rönesans Gayrimenkul’ün, Küçükyalı’da yeni trendleri içinde barındıran mimari anlayışla inşa ettiği ve ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunacağı dördüncü jenerasyon alışveriş merkezi Hilltown, geçtiğimiz günlerde kapılarını araladı.
Sahip olduğu marka karması, Adalar manzarasına karşı konumlanan restoranları, alışveriş caddeleri, neoklasik mimari yapısı, kolay ulaşılabilir lokasyonu ve geniş eğlence alanlarıyla Anadolu Yakası’nın yeni cazibe merkezi olması beklenen Hilltown, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

ŞEHRİN İÇİNDE YENİ BİR ŞEHİR
Hilltown’da açık ve kapalı alanların entegre edildiğine değinen Hasan Şimşek, “Cadde ve sokaklarıyla insanların sosyalleşeceği, rahatça vakit geçireceği alan yarattık. Yeme-içme ve eğlence alanları ile dikkat çeken bir proje yaptık. Hilltown, İstanbul’da insanlara farklı deneyimler sunan keyifli bir nokta olacak” diye konuştu.

YENİ BİR ALIŞVERİŞ DENEYİMİ
İstanbul’un yoğun temposunda yaşayan metropol insanının nefes alabileceği alışveriş ve eğlence kasabası konsepti hedeflenerek tasarlanan Hilltown, adını mimari özellikler ile birlikte küçük bir şehri andırması sonucunda aldı. 250 milyon Euro yatırım değerine sahip Hilltown’un konsept mimarisi Amerikalı mimarlık ofisi Elkus Manfredi Architects imzası taşıyor. 63 bin metrekare kiralanabilir alanı ve yaklaşık 2 bin metrekare eğlence alanı olan Hilltown’da 200 mağaza, 9 sinema salonu, 40 kafe/restoran ve 2 bin 400 araçlık otopark bulunuyor.
Rönesans’ın bugüne kadar yaptığı tüm projeleri zamanında ve eksiksiz bir şekilde faaliyete geçirdiğini belirten Rönesans Gayrimenkul Genel Müdürü Hasan Şimşek, “Hilltown projemizi de söz verdiğimiz tarihte, 27 Ekim’de açtık. İlk defa açık alanı bu denli fazla bir AVM yaptık. Yeme içme alanlarına daha fazla yer verdik” dedi.

ÇOCUKLAR İÇİN DANİMARKA’DAN ÖZEL OYUN ALANLARI GETİRİLDİ
Hilltown’da çocuklar için yaklaşık bin 600 metrekare açık oyun alanı yer alıyor. Ücretsiz bir şekilde kullanılabilen bu alanda klasik oyuncaklar yerine çocukların ruhsal ve zihinsel gelişimine katkı sağlayan Danimarka’dan temin edilen özel oyuncaklar bulunuyor. Bunların yanı sıra çok amaçlı bir konser alanı da Hilltown’da ziyaretçileri bekliyor. Canlı müzik performanslarının sergileneceği ve farklı performansların sahneleneceği toplam 2 bin 700 metrekarelik bu alanın, Anadolu Yakası’nın eğlence ve kültür hayatına katkı sağlaması hedefleniyor.

DÜNYA MARKALARI HILLTOWN’DA
Doluluk oranının yüzde 96’larda olduğu Hilltown, zengin marka karmasıyla dikkat çekiyor. Aralarında Armani Exchange, Bershka, Beymen Club, Boyner, Brandroom, Carter’s, H&M, Massimo Dutti, Network, Stradivarius, Zara gibi markaların bulunduğu Hilltown’un yeme içme alanlarında da zengin seçenekler sunuluyor.
Hilltown’da yer alan Vakko Patisserie, Big Chefs, Midpoint, Polenez Brasserie, Michelle, Happy Moon’s, SushiCO gibi mekanlar, hazırladıkları birbirinden lezzetli menülerle ziyaretçilerini bekliyor.

SİNEMA KEYFİNDE KONFOR VE TEKNİK ÖN PLANDA
Sinema sektörünün öncü grubu CGV Mars Sinema Group, Hilltown’da kurduğu 9 yeni Cinemaximum salonu ile dünya standartlarındaki teknolojiyi; konfor, ergonomi ve üstün hizmet anlayışıyla birleştiriyor. Gerçeğe en yakın görüntü kalitesi sağlayan IMAX, 270 derecelik perde tasarımıyla mükemmel seyir keyfi yaşatan ScreenX ve ev konforunu sinemaya taşıyan Gold Class salonları Hilltown seyircisiyle buluşacak.

HILLTOWN OFİS LEED GOLD SERTİFİKASI ADAYI
Hilltown’un ofis bloğunda toplam 8 bin metrekare kiralanabilir alan bulunuyor. Ofis çalışanları için alışveriş merkezine kolay geçiş yapma imkanı sunuluyor. A+ sınıfı ofis bloğu kolay ulaşımının yanı sıra Leed Gold Sertifikası adayı.

KOLAY ULAŞIM AVANTAJI
Büyük metropollerin en büyük problemlerinden biri olan trafik, çoğu zaman insanların ulaşımını zorlaştırıyor. Bu büyük problemi avantajlı lokasyonuyla ortadan kaldıran Hilltown, Küçükyalı Metrosu’na 250 metre mesafede yer alıyor. Hilltown, İstanbul Ticaret Üniversitesi, yeni yapılacak Marmara Üniversitesi yerleşkesi, hemen yanı başında bulunan Turkcell, Bosch ve TED Rönesans Koleji gibi yerleşkelere komşu bir konumda bulunuyor.

ANADOLU’YA YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR
Rönesans Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özgümüş önümüzdeki dönem hedefleri için, “Maltepe’de Piazza projemize devam ediyoruz 2018 yılında açılışını gerçekleştireceğiz. İzmir, Bursa ve Antalya’daki projelerimiz için çalışmalarımız sürüyor. Türkiye’deki gruplar içinde Anadolu’da en fazla yatırım yapan gruplardan biri biziz ve Anadolu her zaman ilgi alanımızda olmaya devam ediyor. Rönesans Gayrimenkul olarak 2020’ye kadar 1,5 milyar Euro’luk yatırım hedefimiz bulunuyor” dedi.

ASDAS

Yukarı