Ana içeriğe atla

nara

MALLREPORT

Erzurum’un alışveriş ve eğlence nabzı burada atıyor

06.10.2017 - 15:46

2009’dan bu yana şehrin ve bölgenin perakende nabzını tutan ve bu yıl 8. yılını kutlayan Forum Erzurum AVM, açıldığı günden bu yana şehre ve bölgeye katma değer sağlamaya devam ediyor. Yıldönümlerine özel gerçekleştirecekleri çalışmalar noktasında bilgi veren Forum Erzurum AVM Müdürü Caner Sabaner,  “Forum Alışveriş Merkezleri bünyesinde gerçekleşecek olan Forum Fashion Week, bu yıldönümümüzde Forum Erzurum’da da olacak. Açılışı bir defile ile kapanışı ise Cem Belevi konseriyle yapılacak olan etkinlik, Erzurum’da bir ilk olacak ve biz ziyaretçilerimize bir ilki yaşatmanın heyecanı içerisindeyiz” dedi.

“ZİYARETÇİLERİMİZE BİR İLKİ YAŞATMANIN HEYECANI İÇERİSİNDEYİZ”

Yıldönümüne yönelik planlanan özel çalışmalarınız var mı? 

Forum Alışveriş Merkezleri bünyesinde gerçekleşecek olan Forum Fashion Week, bu yıldönümümüzde Forum Erzurum’da da olacak. Açılışı bir defile ile kapanışı ise Cem Belevi konseriyle yapılacak olan etkinlik, Erzurum’da bir ilk olacak ve biz ziyaretçilerimize bir ilki yaşatmanın heyecanı içerisindeyiz. 

AVM’niz kurulduğu günden bu yana ne kadar ziyaretçi ağırladı ve geçen süre zarfında AVM neler gerçekleştirdi? 
AVM’miz kurulduğu günden bu yana Erzurum nüfusunun ayda yaklaşık 2 katı kadar ziyaretçi ağırladı. Metrekare-ziyaretçi ortalamasının çok üstünde bir performansla hizmet veriyoruz ve bu durum bizi mutlu ediyor. Forum Erzurum, Türkiye’de ilk kez yeşil AVM yatırımı yapılmış tesislerden. Bu açıdan kuruluş yatırımlarımız bile zamanın çok ötesinde. Ziyaretçilerimize sunduğumuz hizmeti iyileştirmek ve daha farklı kılabilmek için her geçen gün yeni planlar ve projeler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. 
Alışveriş merkezlerinin katma değeri; ürettikleri hizmet, kuruldukları bölgeye sağladıkları ekonomik ve sosyal katkı açılarından değerlendiriliyor. Gerek uluslararası gerekse ulusal bazda sektörde lider olmanın verdiği güçle tüm çalışmalarımızı bu değerleri geliştirmek üzere kurguluyoruz. Bu anlamda yaptığımız çalışmalar, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi’nin (ICSC) gerçekleştirmiş olduğu Solal Marketing yarışmasında ödüle layık görüldü ve bu yarışmadan gümüş ödül ile dönmemizi sağladı. Ayrıca “Kimliğini Göster, İndirimi Yakala” kampanyası ile “Satış Etkinleştirme” kategorisinde de Solal Gümüş Ödül’e sahip olduk. Forum Erzurum’un ve şehrimiz Erzurum’un adını uluslararası arenada duyurmuş olmak bizler için bir onurdu. Önümüzdeki süreçte de başarılarımızın bize verdiği motivasyonla, aynı kararlılıkla çalışmalarımıza devam ederek, başarılarımızı katlamayı hedefliyoruz.

“ZİYARETÇİLERİMİZE EN ÜST SEVİYEDE ALIŞVERİŞ DENEYİMİ YAŞATMAK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ”

Sizce AVM’niz bulunduğu şehre ne katıyor? AVM ile birlikte bölgede neler değişti?

Forum Erzurum olarak 2009 yılından bu yana Erzurum’a ve çevresine toplamda 106 mağaza ve restoranımızla hizmet veriyoruz. Erzurum’u ve çevre illeri alışveriş merkezi kavramıyla tanıştırma özelliğimiz bulunuyor. Bu bağlamda yöremizde bir ilke imza attık. 2009 yılından bu yana Erzurum’da yaklaşık bin beş yüz kişiye istihdam yaratma fırsatını yakalamış olmak bizler için ayrı bir gurur kaynağı. 
2009’dan bu yana Forum Erzurum şehrimizin ve bölgenin perakende alanında nabzını tutmaya devam ediyor. Alışveriş merkezimizin Erzurum’a ilk defa kazandırdığı markalar var. Bu markalarla birlikte sekiz senedir, ziyaretçilerimize en üst seviyede alışveriş deneyimi yaşatmak her zaman öncelikli hedefimiz oldu. Bu bağlamda Forum Erzurum’un şehrimizin ve bölgenin perakende gelişimi açısından bir lokomotif olduğunu söyleyebilirim. Bununla birlikte Forum Erzurum, açıldığı günden bu yana Erzurum halkının gözbebeği ve onların desteğiyle bugüne, sekiz yaşına geldi. Bu duygusal bağ bizim en büyük motivasyon kaynağımız.
Bizler ulusal ve uluslararası markalara ev sahipliği yaptığımız gibi aynı zamanda da yerel markaların gelişimine destek sağlıyoruz. Şehrimizden çıkacak markaları Türkiye’deki 14 alışveriş merkezimizde şubeleştirerek ulusal hale getirmek de bir diğer hedefimiz. Sonuç olarak zamanının ötesinde bir yatırımla şehrimizin ve bölgemizin perakende ticaretini geliştiriyor ve Erzurum için istihdam sağlıyoruz.
Erzurum denildiğinde akla ilk gelen Palandöken’dir. Alışveriş merkezimiz Erzurum’un kıymetli ilçesi Palandöken‘de bulunuyor. Palandöken Erzurum’un en hızlı gelişen bölgesi, dolayısıyla bulunduğumuz konum sürekli yeni yatırımlar alıyor. Yerleşim yerlerinden, bölgenin devlet hastanesinden ve üniversiteden gerek yürüyüş gerekse taşıtlarla kolaylıkla ulaşılabilir konumumuz, şehir nüfusunun yüzde 60-70‘ine direkt temas etmemizi sağlıyor. Açıldığımız 2009 yılından bu yana bulunduğumuz lokasyona yapılan konut, hastane, ticari gayrimenkul yatırımlarında her geçen gün artan bir ivme görüyoruz. 

“BÖLGENİN VE ERZURUM’UN ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

AVM bundan sonraki süreçte neler yapmayı planlıyor? 

Forum Erzurum, Multi Türkiye için büyük bir öneme sahip. Bu anlamda yatırımlarımıza devam edeceğimizi söylemek isterim. 2018 yılında da daha önce olduğu gibi alışveriş merkezimizin fiziki yapısına ve mağaza karmamıza yatırım planlarımız mevcut. Bu sayede 2009’dan bu yana yaptığımız gibi bölgenin ve Erzurum’un alışveriş ve eğlence merkezi olmaya devam edeceğiz.

nara

Yukarı