Ana içeriğe atla

22

MALLREPORT

Erasta Edirne AVM şehrin ekonomisini canlandıracak

15.06.2017 - 16:14

Edirne’yi birçok popüler markayla ilk kez tanıştıran Erasta Edirne AVM civar şehirlerin yanı sıra Yunanistan ve Bulgaristan gibi sınır ülkelerden gelen ziyaretçi trafiğini artırarak Edirne ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Eroğlu Gayrimenkul’ün Antalya ve Muğla’nın Fethiye ilçesinden sonra Erasta markasıyla inşa ettiği üçüncü projesi olan Erasta Edirne AVM, Nisan ayında görkemli bir açılışla Edirnelilere “merhaba” dedi.
Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Edirne halkına Erasta AVM’yi kazandırmaktan mutluluk duyduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Eroğlu Holding olarak kumaştan konfeksiyona, perakendeden gayrimenkule 34 yıldır hiç hız kesmeden Türkiye’nin lokomotif sektörlerine yatırım yapıyoruz. Gayrimenkul alanında sunduğumuz öncü nitelikte projelere yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Erasta AVM zincirimizin üçüncü halkası olan Erasta Edirne, Eroğlu Gayrimenkul’ün bugüne kadar bu sektörde elde ettiği deneyimin ve güvenin simgesi olacak nitelikte.”
Eroğlu Gayrimenkul olarak alışveriş merkezi yatırımı yapacakları noktaları seçerken bölgeye sağlayacakları katma değeri ön planda tuttuklarını ifade eden Eroğlu: “Ziyaretçileri yerli ve yabancı birçok markayla buluşturacak Erasta Edirne, hem civar şehirlerden hem de Yunanistan ve Bulgaristan gibi sınır ülkelerinden trafik alarak bölgenin önemli ticaret kapılarından biri olacak. Projemiz, bölgedeki alışveriş merkezine duyulan ihtiyacı karşılamanın yanı sıra doğrudan ve dolaylı olarak bin 500 kişiye sağladığı iş imkanıyla Edirne’nin ekonomik kalkınmasına da büyük katkı sağlayacak” dedi. 

EDİRNE’DE İLK OLAN POPÜLER MARKALAR 
Edirne’nin en büyük alışveriş merkezi olarak tasarlanan Erasta Edirne, modern tasarımı, ferah ve gün ışığı alan farklı mimarisiyle dikkat çekiyor. Erasta Edirne’de 100 bin metrekare inşaat alanı üzerinde toplam 35 bin metrekarelik kiralanabilir alanda yer alan toplam 125 mağazaya ek olarak kafe, restoran ve sinemanın bulunduğu sosyal alanlar ziyaretçilerine keyifli bir deneyim sunuyor. Erasta Edirne H&M, E-bebek, Kahve Dünyası, Starbucks, Hayal Kahvesi, Mac, KFC ve Tavuk Dünyası ve gibi popüler birçok markayı da Edirne’de ilk defa ziyaretçileriyle buluşturuyor. Colin’s, LC Waikiki, Koton, Defacto, Flo ve Mavi dikkat çeken diğer markalar arasında yer alırken market alışverişi için Migros, AMF Bowling ve Eğlence Merkezi ve sinemanın bulunduğu Cinemarine, Erasta Edirne’nin ziyaretçilerine sunduğu diğer ayrıcalıklar arasında öne çıkıyor. 
Erasta Edirne’nin 3 katlı ve bin 200 araç kapasiteli ücretsiz otoparkı ziyaretçilere önemli bir konfor sunuyor. Erasta Edirne’ye toplu taşıma araçlarıyla da çevresindeki ana yollar ve kent otogarına olan yakınlığı sayesinde de kolay ulaşım sağlanıyor, ayrıca alışveriş merkezi şehrin önemli merkezlerinden olan Trakya Üniversitesi’ne de yakın bir lokasyonda yer alıyor. 
 

ff

Yukarı