Ana içeriğe atla

https://www.dsdamat.com/

 

MALLREPORT

ENGELSİZ AVM: CANPARK

17.11.2017 - 12:15

CANPARK AVM GENEL MÜDÜRÜ VOLKAN F. BİNÖZ, ZİYARETÇİLERİ İLE ARALARINDAKİ BAĞI KUVVETLENDİRMEK ADINA DİJİTAL PLATFORMLARDA KENDİLERİNİ GELİŞTİRMEYE ÖZEN GÖSTERDİKLERİNİ BELİRTEREK, “TURKCELL&POILABS İŞ ORTAKLIĞI İLE GÖRME ENGELLİ ZİYARETÇİLERİMİZE DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEK AMACIYLA ENGELSİZ AVM PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ” DEDİ.

Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüketicilerin de ihtiyaç ve beklentilerinin değişim gösterdiği sürekli olarak konuşulan bir konu… Peki, ama yaşanan bu değişimler neler, kısaca bilgi verir misiniz? 
Dijitalleşen dünyanın etkilediği ilk sektörlerden birisi perakende. Sektördeki dijital değişimi hızlandıran da müşteriden gelen talep. Bu noktada tüketicinin temel beklentisi kendisine özgürlük duygusu yaşatması, hızlı, samimi ve güvenilir olması. Türkiye genç bir nüfus ve ileri teknoloji adaptasyonu çok hızlı; en kaliteli ve kendilerini en çok memnun edecek ürün ve hizmetleri elde etmek için çaba gösterilmesini, zaman ve mekan sınırı olmadan bu hizmetlere ulaşabilir olmayı istiyor. Dolayısıyla mobil teknolojinin gelişmesi ve mobil araçların reklam kanalları içerisinde kullanılmasıyla birlikte, firmaların kaliteli hizmet sunma ve müşteri memnuniyeti sağlama üzerine yaptıkları çalışmalar da gelişme gösteriyor.

Sektörde sınıfta kalmak istemeyen AVM’ler bu ihtiyaçları ve beklentileri karşılamak adına ne gibi çalışmalar yapıyor, tüketiciye nasıl ayak uyduruyor?
Canpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi olarak ziyaretçilerimiz ile aramızdaki bağı kuvvetlendirmek adına çağın getirmiş olduğu tredleri takip ederek, dijital platformlarda kendimizi geliştirmeye ve daha çok var olmaya özen gösteriyoruz. Gelişen dijital dünyada akıllı cihaz kullanımı arttıkça ayak izleri de artıyor. AVM’ler bu ayak izlerini okuyacak teknolojiye yatırım yapar ise bu verileri doğru yorumlama sayesinde giriş sayısı, ciro ve sepet oranlarına doğrudan etki edecek kiralama ve pazarlama çözümleri üretebilir. Dolayısıyla değişen tüketicinin beklentisini karşılayacak şekilde hızlı, pratik, kişisel çözümler sunabilir. Tüketicinin artan özel hissetme beklentisini dikkate alarak yapı ve organizasyonu şekillendirmek gerekiyor.
Mobil araçların tüketiciye zaman ve mekandan bağımsız ulaşılmasını mümkün kılan bir yol olduğu düşünüldüğünde, bu kanalı AVM olarak verimli şekilde kullanmak daha akıllı, etkili, verimli deneyim yaşatabilme, hizmet sunabilme ve müşteri memnuniyeti sağlayabilme anlamında fırsatlar yaratıyor.
Bunların yanı sıra ziyaretçiyi ele aldığımızda, iyi planlanmış, keyifli, uygun, ulaşımı kolay, etkinlik, eğlence ve ihtiyaç yönetimini iyi organize eden, temiz ve güvenli bir yapı ve özenli bir yönetim sunduğunuzda ziyaretçilerimizin memnuniyeti artıyor. Artan ziyaretçi memnuniyeti iş ortaklarımızın da verimliliğini ve memnuniyetini artırıyor. İş ortaklarımız ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalarda ürün gamından mağaza düzeni, personel ve operasyon yönetimi dahil olmak üzere her konuya büyük hassasiyetle yaklaşıyor, her konuda gerekli desteği sağlıyoruz. Bu süreçte 4 yılda 40 milyon ziyaretçiyi ağırlamanın gurunu yaşıyoruz. Burada bizim yapmaya çalıştığımız Canpark’ı her geçen gün daha kaliteli, yenilikçi ve tercih edilir hale getirmek. 

Sektörde sürdürülebilir olmak için sadece beklentileri karşılamak yeterli olmuyordur sanırım. Öne çıkan ve fark yaratan çalışmaların da yapılması şart! Bu noktada sizler gerek marka karması, gerek organizasyon ve etkinlikler, gerek kampanyalar, gerek hizmet, gerek sosyal sorumluluk projeleri… gibi pek çok noktada neler yapıyorsunuz?
Tüketiciyle daha yakın ve interaktif ilişkiler kurarak, kişiye özel etkileşim sağlayan etkinliklerin düzenlenmesini sağlamak ilk hedefimiz. Özellikle sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıyoruz. Projemizde iç ve dış cephede çözünürlüğü yüksek LED ekranlara geniş bir şekilde yer verdik. Burada hem etkinliklerimizi hem de özel günleri yansıtarak mesajları direkt ziyaretçilerimize sunabiliyoruz.
Her bir etkinliğin tüm beklenti ve kriterleri karşılaması mümkün olmayabiliyor.  Bu nedenle AVM’nin her yaş grubu, her zevk ve anlayıştan müşterisine farklı etkinlik planlaması yapması gerektiği inancındayız ve çalışmalarımızı bu doğrultuda planlıyoruz. Bu etkinliklerle kaliteli, satın alma gücü yüksek “müşteri trafiği” oluşturarak ziyaretçi yoğunluğunu alışverişe yansıtmayı hedefliyoruz.
Bunların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri bizim için çok değerli ve olmazsa olmazımız. Toplumun güncel sorunlarını belirleme, bunlara dokunma ve çözüm üretme noktasında engelliler, çocuklar, kadınlar ekseninde LÖSEV, KEDV, Kızılay gibi kurumlarla ortak çalışmalar düzenleyerek farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Ayrıca Turkcell&Poilabs iş ortaklığı ile görme engelli ziyaretçilerimize daha iyi hizmet verebilmek amacı ile Engelsiz AVM projesini hayata geçiriyoruz.
Ziyaretçilerimizin Canpark’ta sosyal ve kültürel anlamda tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. Canpark AVM ve Hilton Garden Inn Ümraniye Canpark karma projemize, 1 milyar TL’ nin üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımımız ile doğrudan ve dolaylı 4 bin 500 kişiye istihdam sağlayarak, Ümraniye ilçemize ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktayız. Hizmet katımız, süpermarketimiz, qubica-amf 90xli edge altyapısına sahip bowling&dolby atmos ses sistemine sahip sinema salonlarımız, 150’yi aşkın markamız ve bin araçlık Park et&Devam et otoparkımız ile günlük ve özel yaşama dair tüm imkanları sağlıyoruz. Nitekim yakın zamanda faaliyete geçecek Üsküdar–Çekmeköy metro hattı bağlantısının AVM’miz bünyesinde olması, erişim ve ulaşımı da ciddi anlamda kolaylaştırıyor olacak. Yine kısa bir süre önce hizmete başlayan karma projemizin parçası olan Doğu Avrupa’nın en büyük 240 odalı Hilton Garden Inn Canpark Ümraniye Oteli ile bölgenin çekim merkezi olarak daha güçlü olacağız. 

ds

Yukarı