Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

Doktor Ender Saraç sağlıklı beslenmenin sırlarını Esenyurt City Center AVM'de anlattı

17.11.2017 - 11:30

Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleşen etkinlikte Esenyurt City Center AVM ziyaretçileri ile buluşan Doktor Ender Saraç, sağlıklı beslenmeyle ilgili önerilerde bulundu. 

Çağımızın en yaygın hastalığı olan kanserden korunmanın yollarını da anlatan Saraç, “Kanserden korunmak için yemeklerinizde mutlaka karanfil kullanın. Karanfil kanserin baş düşmanıdır. Ayrıca tüm mor sebze ve meyveler kanserden korur” dedi.
Hanımların en büyük sorunlarından biri olan selülitten kurtulmanın da zor olmadığını belirten Saraç, “Selülitlerinizden kurtulmak için bol bol ananas tüketin” diye konuştu. 
İşte Ender Saraç'ın sağlıklı beslenme ile ilgili açıklamaları...
“Anne sütüne en yakın süt eşek sütüdür. Bebeklerine anne sütü veremeyen anneler üzülmesin. İnsanlar bunu duyunca çok şaşırıyor, ama dünyada çok yaygın olarak kullanılıyor. Hatta eşek sütü şu anda bağışıklık sistemine faydasından dolayı kanser hastalarında deneniyor.”
“Mısır şurubu olan tüm yiyecek ve içecekleri sakın kullanmayın. Çok sağlıksız. Aldığınız ürünlerin paketlerini büyüteçle inceleyin. Asla beyaz ekmek yemeyin.”
“Tarhananızı, sirkenizi, turşunuzu evde kendiniz yapın. Şalgam suyu afrodizyaktır. Mutlaka tüketin. Sarımsak ve soğandan korkmayın. Sizi gripten korur. Unutmayın sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmek önemlidir.”
“Üzüntünüzü içinize atmayın. Hastalıkların kaynağı strestir. Dijital detox yapın. Pirinci doğadan geldiği gibi kabuklu tüketin.”
“Bel çevresi çok önemli. Kadınlarda 88, erkeklerde 94 santimi geçmeyin. Kalın bel hastalık belirtisidir. Ayrıca telefonunuzu kurun. Size 15 dakikada bir dik durmanızı hatırlatsın.”

ASDAS

Yukarı