Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

CANPARK AKADEMİ PERAKENDE SEKTÖRÜNE 500 GENÇ YETİŞTİRECEK

19.12.2018 - 17:28

ÜMRANİYE BÖLGESİNİN BULUŞMA NOKTASI OLAN CANPARK ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ, GENÇ İŞGÜCÜNÜN EĞİTİM ALMASI VE KALİFİYE PERSONEL OLABİLMESİ İÇİN ‘CANPARK AKADEMİ’Yİ KURDU. İLK EĞİTİME, 40’A YAKIN GENÇ KATILDI. 2019 YILI BOYUNCA DEVAM EDECEK EĞİTİM KAPSAMINDA, 500’E YAKIN GENCİN EĞİTİM ALMASI VE İSTİHDAMA KATILMASI HEDEFLENİYOR.

Perakende sektörüne ilgisi olan, enerjisi yüksek, yoğun çalışma temposuna ayak uyduracak, özgüveni yüksek, gelişime ve değişime önem veren, ancak fırsat bulup bu konuda eğitim alamamış ya da istediği iş fırsatını yakalayamamış olan, en az lise mezunu, gençlerin iş yaşamına katılımını amaçlayan projenin birinci dönemi kasım ayında Canpark AVM bünyesindeki Canpark Akademi’de başladı. Proje açıklandığı günden itibaren, gençler tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Canpark Akademi’den mezun olan gençlerin, perakende alanında faaliyet gösteren markaların ihtiyaç duyduğu, genç, dinamik ve eğitimli iş gücü için tercih edilen bireyler haline gelmesi hedefleniyor.  

GENÇLERİN İSTİHDAMA KATILIMLARI İÇİN KURULDU
Proje hakkında bilgi veren Canpark Alışveriş Merkezi Müdürü ve Canpark Akademi Kurucusu Volkan F. Binöz, şunları söyledi: 
“Canpark Akademi projesine başlarken, gençleri istihdam etmenin ne kadar önemli olduğundan yola çıktık. Yapılan araştırmaları değerlendirdiğimizde, ülkemizde çalışmayan ve eğitim görmeyen gençlerin yüzde 30.8 ile Avrupa istatistiklerine göre ilk sıralarda yer aldığını öğrendik. Özellikle, 18-24 yaş arasında bu özellikleri taşıyan kadınların yüzde 43,6 olması, bizleri Canpark Akademi’yi kurmaya teşvik etti. Projemizi; hem gençlerin iş hayatına katılması, hem markaların kalifiye insan kaynağı ihtiyacını karşılaması, hem de ziyaretçilerimizin alışveriş merkezimizde geçirdiği sürede daha kaliteli hizmet alabilmeleri amacıyla başlattık. Akademiye olan yüksek ilgiden son derece memnunuz. Ocak ayında ikinci dönem eğitimlerimiz başlayacak ve yıl boyunca devam edecektir.” dedi. 

İSTİHDAM PROJESİ İLE PERAKENDE SEKTÖRÜNDE FARK YARATACAK 
Hayata geçirdikleri istihdam projesi ile perakende sektöründe fark yaratacaklarının altını çizen Canpark AVM Pazarlama Müdürü ve Canpark Akademi Kurucusu Gökçe Yaygın, şunları kaydetti: 
“Canpark Akademi’yi kurarak, genç ve dinamik olan iş gücüne, perakende sektörümüzde istihdam fırsatları oluşturmayı planladık. Gençlerimize fırsat verebilmek için, eğitimlerini üstlenmek ve farklarını ortaya koyma şansını tanımayı istedik. İlk dönem mezunlarımız aralık ayında eğitimlerini tamamlamış olacaklar. İlerleyen süreçte katılımcılarımızı ve mağaza yetkililerimizi bir araya getirerek, iş hayatlarına ilk adımlarını atmalarına önderlik edeceğiz.” diye konuştu. 

GGG

Yukarı