Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

BİRÇOK NESLİN HAYATINA İZ BIRAKAN AVM: CAROUSEL

09.03.2020 - 14:20

Carousel AVM Türkiye’nin ilk ve öncü AVM’lerinden biri. Ziyaretçilerin ilgisinin ve Carousel’e olan inancının yıllar içerisinde katlanarak arttığını belirten Carousel AVM İcra Kurulu Üyesi Orhan Demir, “Geçtiğimiz yıllara baktığımızda, birçok neslin hayatına iz bırakabildiğimizi görüyorum.” dedi.

Carousel AVM hakkında bilgi verebilir misiniz? 
Türkiye’nin ilk ve öncü AVM’lerinden biri olarak, 1995 yılında İstanbul Bakırköy’de kapılarımızı açtık. Yıllar içerisinde çok sevilen atlıkarıncamızla birlikte gönüllerde taht kurmayı başardık. Şu an yenilenen modern yüzümüzle ziyaretçilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Carousel olarak sektöre kazandırdığımız birçok yenilikle birlikte her geçen gün kendimizi ziyaretçilerimizin talepleri doğrultusunda geliştirmek, bize olan güvenlerini pekiştirmek ve ziyaretçilerimize keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bakırköy’ün en önemli buluşma merkezlerden biriyiz. İstanbul’un en nezih restoran ve kafelerine de ev sahipliği yapıyoruz. İstanbul’un her kesiminden misafirlerimizin olduğunu söyleyebilirim. 82 bin metrekarelik kapalı alan içinde 26 bin metrekarelik kiralanabilir alanı bünyemizde barındırıyoruz.Sinema salonlarımız, uzman eğitmenler ve özel tasarım stüdyolarına sahip spor salonumuz, çocuklara yönelik eğlence&bowling salonumuz ve birbirinden farklı oyun alanlarıyla birlikte toplamda 102 markamızla, ziyaretçilerimize aynı zamanda sosyal bir yaşam alanı da sunuyoruz.2017 yılında, yalnızca 14 ay gibi rekor sayılabilecek kadar kısa bir sürede faaliyetimize ara vermeden geniş kapsamlı bir renovasyon süreci geçirdik. Şimdi ise misafirlerimizi uçtan uca donatılmış teknolojik altyapımız ve modern yüzümüzle ağırlıyoruz.İleri teknoloji ile tasarladığımız 34 metre yüksekliğinde özel camla kaplı piramit, merkez uzay çatının üzerinde bulunuyor ve iç mekandaki sera etkisini yok edici bir fonksiyon üstleniyor. Çatımız ayrıca gün ışığı altında ferah bir dolaşım imkanı da sağlıyor. Tamamen dolu olduğumuz zamanlarda bile uğultuyu engelleyen çok özel bir akustik sisteme sahibiz. Renovasyon sürecinin ardından, aramıza katılan yeni markalarımız ve ana cadde üzerindeki restoranlarımızla beraber estetik bir sinerji de yakaladık. Carousel’de yepyeni ve modern bir dünya oluşturduğumuzu gururla söyleyebilirim.
 

GENİŞ YELPAZELİ MARKA KARMASI…
İstanbul’un öncü ve köklü alışveriş merkezlerinden olan bir alışveriş merkezi olarak nasıl bir marka karmasına sahipsiniz? 

Migros Market, Vakko, Mango, Derimod, Decathlon, Defacto, E-bebek, Desa, Polo Garage, Damat, ADL, Mavi, Colin’s, Kiğılı, Deichmann, Sevil Parfümeri ve Kemal Tanca gibi ülkemizin önde gelen tekstil, ayakkabı ve aksesuar markaları alışveriş merkezimizde yer alıyor. Ayrıca kitaptan müziğe, filmden kırtasiyeye kadar geniş bir yelpazede hizmet veren D&R ile eğlence ve oyuncak dünyasından birçok ürünü bulabileceğiniz Toyzz Shop’da Carousel’de ziyaretçilerini bekliyor.Uzak doğu mutfağının yıldızlarından Chinese Sushi Express ile Meksika mutfağının önde gelen restoranlarından Escobar’ın yanı sıra Hayal Kahvesi, Leman Kültür, Mado, Alaçatı Muhallebicisi ve Starbucks gibi yeme içme sektöründe zengin ürün çeşidi ve eşsiz lezzetleriyle öne çıkan mekanlara da ev sahipliği yapıyoruz. 
 

MİSAFİRLERİN KEYİF ALACAĞI BİR ALIŞVERİŞ DENEYİMİ
Müşteri çekimi konusunda neler yapıyorsunuz? 

Misyonumuzun bir gereği olarak müşteri memnuniyetini her türlü iş sürecinin önünde görüyoruz. Carousel’de en önemli amacımız, misafirlerimize keyif alacakları bir alışveriş deneyimi sunmanın yanı sıra eğlencenin, yeme içmenin, sosyal ve kültürel aktivitelerin de uluslararası standartlarda sağlanması. Bu sebeple misafirlerimizin bizi tercih etmeleri için öncelikle huzurlu, konforlu, temiz ve güvenli bir ortam sağlamamız gerektiğine inanıyoruz. En iyi hizmeti verebilmek için hiçbir konuda ödün vermeden, müşteri memnuniyetini önemsiyoruz.Yıl boyunca başta özel günler olmak üzere çok sayıda etkinlik düzenliyoruz. Aynı zamanda çeşitli kampanyalarla avantajlı bir alışveriş imkanı da sunuyoruz. Anında kazan kampanyalarımız ve farklı şans oyunlarımız da çok seviliyor. Çocuklara yönelik etkinlikleri de çok önemsiyoruz. Minik ziyaretçilerimize özel hem eğitici hem öğretici hem de eğlenceli vakitler geçirecekleri etkinlikler planlıyoruz. Eş zamanlı olarak sosyal sorumluluk projelerini de önemsediğimizi belirtmek isterim. 2020 yılı içerisinde de bu alanda önemli faaliyetlerimiz olacak.
 

İSTANBUL’UN MERKEZİNDE BİR BULUŞMA NOKTASI
Lokasyon avantajınızdan bahseder misiniz?

Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi, İstanbul’un en merkezi konumlarından birinde. Bakırköy’ün en işlek noktasındayız. Marmaray’a 250 metre uzaklıktayız. İDO iskelesine ise sadece 7 dakikalık yürüme mesafesindeyiz. Carousel’e aynı zamanda Özgürlük Meydanı’ndan sahil yoluna kadar uzanan trafiğe kapalı olan caddeler üzerinde yürüyerek de rahatça ulaşılabiliyor. 100 metre mesafede bulunan diğer toplu taşıma araçları ile de pek çok çevre ilçeden Carousel’e ulaşım oldukça kolay. 
 

YILLIK ORTALAMA 11 MİLYON ZİYARETÇİ
Yıllık ziyaretçi kapasiteniz ne kadar?
 
Her yıl misafirlerimize en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Özel günlerde, yılbaşı ve bayram öncesi gibi dönemlerde ziyaretçi sayısında büyük oranlarda artış yaşanıyor. Carousel’de yıllık ortalama 11 milyon ziyaretçi ağırlıyoruz. Bu rakam her yıl artıyor. Güncel rakamlara baktığımızda, 2020 yılında da ciddi bir artış olacağını öngörüyoruz.
25 yıldır Carousel’i diğer AVM’lerden ayıran özellikler nelerdir? 
İstanbul’un ilk AVM’lerinden biri olmanın çok sayıda avantajını yaşadık yıllar içerisinde. Kaliteli hizmet sunma gayemizden hiç vazgeçmedik. 25 yıla dayanan bir deneyim ve köklü bir tecrübe edinmiş olduk. Bu deneyimi ise bizlerle aynı yolda yürüyen markalarımızla paylaştık. Yakaladığımız sinerjiyle birlikte başarılı bir ivme yakaladık. Ziyaretçilerimizin ilgisi ve Carousel’e olan inancı da yıllar içerisinde katlanarak arttı. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda, birçok neslin hayatına iz bırakabildiğimizi görüyorum. Çok güzel yorumlar alıyoruz. En büyük motivasyonlarımızdan biri de bu yorumlardır. Örneğin atlıkarıncamız önemli bir simgeye dönüştü. Açılışımızdan bugüne kadar, 25 yıllık süre içerisinde hem çocukların hem de çocuk ruhlu olanların anılarında yer aldı. 
 

25 YILLIK SERÜVEN YENİ PROJELERLE DEVAM EDECEK
2020 için nasıl planlarınız var? Kendi bünyenizde nasıl yenilikler yapmayı düşünüyorsunuz?

2020 yılının Carousel için yeni ve verimli projeler geliştirmeye odaklı olacağını söyleyebilirim. 25. yılımızı geride bırakmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Bu yılı çeşitli etkinlikler, kampanyalar ve sürpriz hediyelerle kutlayacağız. Carousel olarak perakendecilik sektörünün lider markası olmaya, birçok yeniliği ve güzelliği misafirlerimizle tanıştırmaya devam edeceğiz.
 

GGG

Yukarı