Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

BİR DİYARBAKIR MARKASI: CEYLAN KARAVİL PARK

27.06.2018 - 10:51

Diyarbakır ve bölge halkının buluşma noktası olduklarını ifade eden Ceylan Karavil Park Alışveriş Merkezi Müdürü Mert Sakaklı, “Daha önce gerçekleştirilmemiş, her yaş grubuna, her kesime ve her kültüre hitap eden pek çok kültürel etkinlikle ziyaretçilerimize kaliteli, keyifli anlar yaşatıyoruz.” dedi.  

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi konumunda olan Ceylan Karavil Park’ı bize anlatın desek neler söylemek istersiniz?
Karavil Grup ve Ceylan Grup ortaklığıyla gerçekleştirilen, Doğu’nun ve Güneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezi olarak 18 Haziran 2014 tarihinde hizmete giren Ceylan Karavil Park, toplam 200 bin metrekare inşaat alanı üzerine kurulu. 5 kattan oluşan, 65 bin metrekare kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezimizde 200 mağaza ve 2 bin araç kapasiteli otopark yer alıyor. 150 milyon Dolar yatırım bedeli ile hayata geçen alışveriş merkezimizin yönetim ve kiralaması Apleona GVA  Mülk Yönetim Hizmetleri Türkiye tarafından gerçekleştiriliyor.
Ceylan Karavil Park AVM, bölgenin alışveriş alışkanlıklarını değiştirmek ve geliştirmek, bunun yanı sıra sosyal hayatlarına farklı alternatifler sunarak yaşam kalitesini artırmak için projelendirilmiş bir yatırım. 2 bin kişi kapasiteli Cinemaximum sinema kompleksi,  çocuklara yönelik eğlence merkezi anlayışını farklı ve sosyal bir konsept çerçevesinde sunan 2 bin 800 metrekarelik oyun alanı Toru Entertainment,  3 farklı konsepte 55 metre uzunluğunda tünel akvaryum ve 31 farklı konsepte hazırlanan Dünya denizlerinden ve göllerinden örneklerin sergilendiği 3 bin metrekarelik Doğu’nun ve Güneydoğu’nun ilk dev akvaryumu Aqua Diyarbakır ile ziyaretçilerimize özel zamanlar yaşatıyoruz. 
Sadece alışveriş konusunda değil, yeme-içme sektöründe de ziyaretçilerimizin günün her saatinde hoşça vakit geçirebilecekleri mekanlar bulunmakta. Birçok ulusal ve uluslararası çeşitli markayı bünyesinde barındıran alışveriş merkezimiz, pek çok ünlü markayı da ilk kez bir araya getirdi.

tttt
 

Ceylan Karavil Park AVM haziran ayında 4. yılını kutladı. Bu 4 yılda Ceylan Karavil Park AVM nasıl bir gelişim gösterdi?
Alışveriş merkezimiz bulunduğu lokasyon, marka karması, ziyaretçi profili, mimari yaklaşımı ve çok fonksiyonlu bir proje olması nedeniyle geçtiğimiz bu 4 yıl içinde yoğun talep almaya devam etti.  Ziyaretçi ilgisinin yanı sıra yerli ve yabancı perakende gruplarından da yoğun talepler görüyor. Bu çerçevede başta Diyarbakır’a olmak üzere bölgeye yenilik ve değer katacak her türlü hizmeti bünyesine katarak yol aldı. Bu sayede başta Diyarbakır olmak üzere Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde, talep gören, ihtiyaç duyulan,  yeni, modern ve farklı markaların gelmesiyle Diyarbakır ve bölge halkının buluşma noktası haline geldi. Alışveriş merkezi kültürünü Diyarbakır ve bölge halkına kazandıran “Bir Diyarbakır Markası” olarak bayrağını dalgalandıran Ceylan Karavil Park, 4 yılın sonunda gerçek bir yaşam merkezi haline geldi.  Diyarbakır’da ve bölgede daha önce gerçekleştirilmemiş, her yaş grubuna, her kesime ve her kültüre hitap eden pek çok kültürel etkinlikle ziyaretçilerimize kaliteli, keyifli anlar yaşatıyoruz.   

4 yılda kaç ziyaretçi ağırladınız? Bu ziyaretçilerin sizi tercih etmesinde ki en önemli nedenler neler?
Ceylan Karavil Park, geçtiğimiz 4 yıl sonunda büyük bir gururla  yaklaşık 60 milyon ziyaretçi ağırladı . Öncelikle bu gururu bizlere yaşatan Diyarbakır ve bölge halkına minnettarız. Bir Diyarbakır markası olarak bölge ve Diyarbakır halkının bizi bu derece sahipleniyor olması bizim motivasyon kaynağımız.  Alışveriş merkezimizin tercih edilmesinin birden fazla sebebi var. Öncelikle Ceylan Karavil Park, şehire ve bölgeye yenilik katan, trendlerin takip edildiği moda mağazalar ile alışverişten kültür sanat etkinliğine, eğlenceden yemeğe kadar tüm ihtiyaçlarda alternatif sunabilen kuvvetli bir marka karmasına sahip. Diyarbakır’ın en önemli caddesi olan Diyarbakır-Şanlıurfa Bulvarı kavşağında yer alıyor. Lokasyon olarak stratejik ve ulaşımı kolay bir noktada olduğu için AVM’ye hem yaya hem de araçla çok kolay ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca yakın çevre illerin yol güzergâhında olduğu için sadece Diyarbakırlılara değil aynı zamanda bu bölgelerden gelen ziyaretçilerimiz için ulaşım kolaylığı sağlıyor.
Ceylan Karavil Park’ta ziyaretçilerimizin istedikleri her an güvenle alışveriş yapıp, son moda ürünleri yakından takip edebilecekleri, yemek yiyip hoş vakit geçirebilecekleri bir dünya mevcut. Ziyaretçilerimiz eğlenerek, kazanarak ve sosyalleşerek alışveriş yapma keyfini yaşıyorlar. Çok özel sanatçıların  söyleşileri, ünlü yazarların imza günleri, popüler sanatçıların konserleri, ünlü oyuncuların söyleşileri ve imza günleri, çocukların hayran oldukları çizgi film kahramanlarının lisanslı etkinlikleri, çocukların gelişimleri, sosyalleşmeleri için hazırlanan atölye çalışmaları, resim ve fotoğraf sergileri, müzik dinletileri, dans gösterileri, keyifli yarışmalar, çocuk tiyatroları ve daha birçok sosyal etkinlik alışveriş merkezimizin bünyesinde ziyaretçilerin beğenilerine sunuluyor.  Aynı zamanda Ceylan Karavil Park toplam 2 bin kişiye iş imkânı sağlayarak şehrin ekonomisini de canlandırıyor. 

ııı

Mimari açıdan ön plana çıkan unsurlar neler oldu?
Alışveriş merkezinin mimari tasarımı; imajını, hedef kitlesini, konseptini belirleyen yapıtaşıdır. Ceylan Karavil Park, şehir ve bölge insanı üzerinde doğru analiz yapılarak projelendirilmiş, modern, rahat, ferah mimari yapıya sahip bir alışveriş merkezidir. Doğru lokasyon, fark yaratan konsept  ve iyi bir işletme yönetimi Ceylan Karavil Park ‘ın başarısının, ayda  1 milyon 250  bin giriş ortalamasına sahip olmasının altındaki en büyük etkenlerdendir.  

Gelecek dönem hedeflerinizden bahseder misiniz?
Gelecek dönem de sürpriz markalar Ceylan Karavil Park’ta yerini alacak. Yüksek oranda ciro artışı hedeflediğimiz ticari kampanyalar planlanıyor.  2018-2019 yılı için takvimimiz hazır ve dopdolu çok özel isimleri alışveriş merkezimizde ağırlamaya devam edeceğiz.  Ziyaretçilerimizden gelen istekleri değerlendiriyoruz. Ziyaretçi memnuniyetini ön planda tutarak başarı grafiğimizi yükseltmek şu anki hedefimiz. 

GGG

Yukarı