Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

BALIKESİR’İN KALBİNDE YER EDİNMEYİ AMAÇLIYORUZ

15.11.2018 - 12:08

ESAS 10 BURDA AVM BALIKESİR’E YAKIN ZAMAN İÇERİSİNDE HİZMET VERMEYE HAZIRLANIYOR. ALIŞVERİŞ MERKEZİ HAKKINDA BİLGİ ALDIĞIMIZ 10 BURDA ALIŞVERİŞ MERKEZİ MÜDÜRÜ MURAT SÖNMEZ, ”MARKALARIMIZLA BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ FAALİYETLERLE TÜM ŞEHRİN SOSYALLEŞTİĞİ BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİ OLACAĞIZ.” DİYOR.

TÜRKİYE’DE BİR İLK:“SAHNE 10”

Yakın zaman içerisinde açılacak olan 10 Burda AVM hakkında bilgi alabilir miyiz? Toplam kiralanabilir alan ne kadar, projede kaç mağaza yer alacak? 

Esas 10 Burda, 40 bin metrekare kiralanabilir alanı, 135 seçkin mağazası, bin 200 araçlık otoparkı ile Balıkesir’e yakın zaman içerisinde hizmet vermeye başlayacak. Alışveriş merkezimizde market alanımızda 2 bin metrekare ile MMM Migros, elektronik market olarak 2 bin metrekare ile Media Markt yer aldı. Yapı dekorasyon kategorisinde 2 bin 750 metrekare ile Tekzen, 2 bin 600 metrekare alanda iki kata yayılan Boyner department store olarak anchor kiracılar arasında yer aldı.  Cafe restoran alanları 5 bin metrekarede çeşitlenirken projede ayrıca 7 salonlu Cinema Pink özel konseptiyle Balıkesir’le buluşmuş olacak.
10 Burda ayrıca ülkemizde ilk kez uygulanan sahne meydanı “Sahne 10” ile hem kentin hem de alışveriş merkezinin dev sahnesi olacak.  Sahne 10 meydan işlevinin yanı sıra etkinlikler, konserler ve çeşitli organizasyonlara dev sahnesiyle ev sahipliği yapacak. 

10 Burda AVM Esas Gayrimenkul’ün kaçıncı projesi? Balıkesir’in tercih edilmesindeki en önemli faktörler nelerdir?
10 Burda AVM Esas Gayrimenkul’ün 6. alışveriş merkezi projesi olarak hayata geçiyor. Balıkesir, ilçeleriyle beraber 1,2 milyon nüfusuyla, turizm, tarım, sanayi gibi kulvarlarda sahip olduğu büyük potansiyeli ve hızlı gelişim gösteren özellikleriyle organize perakende için de çok büyük yatırım fırsatlarını barındırıyor. Bu bağlamda perakende sektörünün önde gelen markalarının da Balıkesir’de bulunma ve büyüme planı içerisinde olduğu bir ortamda projemizin temelleri atılmış oldu.

ÖZEL DIŞ CEPHE MİMARİSİ…

Mimari açıdan ön plana çıkan unsurlar neler olacak? 

10 Burda tasarlanırken mimari özellikleriyle de Balıkesir’i yansıtması amaçlandı ve benzer projelerden farklı olarak açık kapalı alan geçişleriyle özel bir dizayn oluşturuldu. Balıkesir’in doğal güzelliklerinin ilham verdiği proje tasarımında Kaz Dağları’nın kendisine has çizgileriyle özel bir dış cephe mimarisi oluşturuldu. Ayrıca kentin gelişen endüstrisinden izler taşıyan mimari dokunuşlarıyla da kentin dokularına yer verildi. Esas 10 Burda AVM açık ve kapalı dolaşım alan alternatifleriyle çok daha keyifli ve yüksek enerjili alışveriş deneyimi sunuyor.

10 Burda yer aldığı lokasyon itibarıyla nasıl bir konuma sahiptir?
10 Burda, Balıkesir merkezindeki konumu ve aynı zamanda çevre il ve ilçelere ulaşım yollarına da yakınlığıyla önemli ve değerli bir noktada yer almaktadır. Çok sayıda konut alanının içerisindeki 10 Burda AVM’ye tüm toplu ulaşım araçlarıyla rahatça ulaşılabilmektedir.

AVM içerisinde kaç mağaza olacak? Marka karmanız hakkında bilgi verebilir misiniz?  
Alışveriş merkezimizde 135 mağaza olacak. Çok çeşitli yeme içme markalarımız açık ve kapalı alanlarımızda keyifli atmosferler oluşturacak. Dünyaca ünlü moda markalarından seçkin eğlence alternatiflerine kadar her sektörde çok alternatifli bir karmayla yüksek doluluğa sahip bir proje oluşturduk.

BİRÇOK MARKA BALIKESİR’DE İLK MAĞAZALARINI AÇACAK

10 Burda AVM ile Balıkesir’e ilk defa gelecek markalar olacak mı? 

Elbette. Balıkesir’in merakla beklediği markaları kentle buluşturmuş olacağız. Mango, Mudo, Media Markt, Avva, B&G Store, Carters, Kemal Tanca, Özdilek, Pierre Cardin, Schaffer ve daha birçok markamız Balıkesir’deki ilk mağazalarını açmış olacak. 

Açılış ne zaman yapılacak? Açılışa özel etkinlik, kampanya, konser gibi çalışmalarınız var mı? 
Esas 10 Burda AVM 14 Kasım tarihinde saat 14:00’te açılışını gerçekleştirerek Balıkesirlilere hizmet vermeye başlayacak. Açılış günü ve devam eden haftalar süresince aralıksız aktivite, eğlenceli etkinlikler, konserler ve bir çok organizasyon ile açılış coşkusunu büyük bir şölene dönüştürecek. 

TÜM ŞEHRİN SOSYALLEŞECEĞİ BİR AVM…

2019 yılına yönelik hedeflerinizde neler var?

Önümüzdeki günlerde ve bu yılın son çeyreğinde faaliyete başlamış olacağız. Önümüzdeki yılda da markalarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz faaliyetlerle tüm şehrin sosyalleştiği, alışveriş yaptığı, etkinliklerimiz ve kentle bütünleşecek projelerimizle Balıkesir’in kalbinde yer edinmeyi amaçlıyoruz.

Uzun yıllardır sektörde yer alan deneyimli bir isim olarak AVM sektörünün gelişimi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Ülkemizde modern anlamdaki alışveriş merkezleri ile 80’li yılların sonunda tanışmaya başladık ve ilk AVM’den günümüze 30 yıllık bir dönemi geride bıraktık. AVM yapıları zaman içerisinde birçok dönüşüm yaşarken ziyaret nedenleri de değişerek çeşitlendi. Ülkemizde artık hemen her kentimizde alışveriş merkezleri var ve organize perakende sektörüyle birlikte hızlı bir büyüme gerçekleşti. Geldiğimiz noktada 4. nesil AVM’ler hayata geçti ve tüketim ihtiyaçlarının yanı sıra deneyimin önemsendiği projelerle sektör gelişmeye devam ediyor. Geride bıraktığımız dönemlerde hayata geçmiş AVM’ler de geçirdikleri mimari konsept yenilemeleriyle bu değişimin parçası haline geliyorlar. Sektörümüz ülke ekonomisi, ticari hayatın gelişimi ve istihdam katkısı ile ülkemizin en önemli ve lokomotif sektörleri arasında yer almaya devam edecek. 

esas10

n

Yukarı