Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

AYD, AVM’lerde sürdürülebilirliği gündemine taşıdı

14.12.2017 - 15:10

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), sürdürülebilirlik alanındaki gelişmeler ve bu gelişmelerin alışveriş merkezlerine olası yansımalarını ‘II. Sürdürülebilirlik Çalıştayı’nda masaya yatırdı. İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) iş birliği ile düzenlenen toplantıda, deneyimler interaktif bir ortamda paylaşılırken, AVM’lerde enerji tüketimine yönelik içerikler tartışıldı.

AYD çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Sürdürülebilirlik Komitesi tarafından İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) iş birliği ile hayata geçirilen II. Sürdürülebilirlik Çalıştayı, geçtiğimiz günlerde, dernek üyelerinin katılımı ile Orijin Maslak’ta düzenlendi. 
Sürdürülebilirlik alanında yaşanan gelişmelerin ve bu gelişmelerin AVM ve perakende sektöründe yaratacağı değişimin gündeme taşındığı çalıştayda, alanında uzman isimler de farklı konu başlıklarında görüşlerini paylaştı. 
Kanyon İstanbul Projeler Direktörü ve AYD Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Tuncer Kınıklı AYD’nin sürdürülebilirlik çalışmalarına ilişkin bilgiler aktarırken, SKD Genel Sekreteri Konca Çalkivik ise sürdürülebilirlik ve çevre konularına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 
Optima Mühendislik Genel Müdürü Cihan Akbulut, Schneider Elektrik Proje Geliştirme Müdürü Gökhan Kılıç, Siemens Binalarda Enerji Verimliliği Satış Yöneticisi Murat Nayal, Siemens Sürdürülebilirlik Yöneticisi Esra Kent ve Zorlu Center Tesis Yönetimi Direktörü Bülent Gülcan’ın katılımı ile düzenlenen oturumlarda, enerji verimliliği, aydınlatma projeleri, dijital uygulamalara ilişkin bilgiler paylaşılırken, yurt içi ve yurt dışından en iyi uygulama örnekleri tartışıldı.

ASDAS

Yukarı