Ana içeriğe atla

nara

MALLREPORT

AVM’lere butik çözümler

06.09.2017 - 11:25

Hotelya Kurucusu ve Genel Müdürü Yüksek Mimar Zümrüt Doyran, Hotelya’nın kısa sürede ulaştığı başarılardan bahsederken ürün kalitesi ve rekabet gücünü uluslararası pazarlara taşıyarak yurt dışı projelerinde aranan bir firma olduklarını dile getirdi.

Öncelikle Hotelya’yı bizlere kısaca anlatır mısınız?
HOTELYA hareketli ve sabit mobilya ürünlerinde, yurt içinde ve yurt dışında birçok projede üretici kimliğiyle yer almış, sektörün öncü firmalarından biridir. KOLSAN’ın 40 yıllık deneyimiyle en üst noktaya getirdiği üretim kalitesini, 2010 yılında grup şirketi olarak kurulan yeni markası HOTELYA ile satış- pazarlama, projelendirme, üretim takip alanlarında daha da ileriye götürmüştür. 2010 yılına kadar tüm projelerin hareketli mobilyalarına imza atan firmamız,  HOTELYA ile birlikte 7 senedir sabit ahşap üretimini de yapmaktadır. Projelere sadece üretici ve satıcı olarak değil, aynı zamanda çözüm ortağı olarak da destek vermekteyiz. Üretiminin yaklaşık yüzde 60’ını yurt dışı projelerinin oluşturduğu firmamız, ürün kalitesi ve rekabet gücünü uluslararası pazarlara taşımayı başarmıştır.

AVM’ lere sunmuş olduğunuz hizmetler neler?
Standart koleksiyonu bulunmayan bir firma olarak her tip AVM projesine yönelik yeni butik üretimler yapabiliyoruz. Yurt içinde bulunan projelerin hareketli ve sabit mobilyalarının tümünü, yurt dışında bulunan projelerin ise hareketli mobilyalarının üretimini yapmaktayız. Bununla birlikte AVM'ler içinde yer alan kafe ve restoranları projeden ayrı takip edip, her biri için konseptlerine uygun özel tasarımlar yapıyoruz.  

Üretmiş olduğunuz mobilyalar içinde AVM sektörünün payı nedir?
Hareketli ve sabit mobilya ürünlerinde beş yıldızlı otel projeleri daha yoğun olmak üzere AVM, hastane, restoran, ofis, kafe, mağaza gibi her türlü proje için üretim yapan firmamızda, AVM projeleri toplam üretimin yaklaşık yüzde 30’unu oluşturmaktadır.

Bu yıl ürünlerde ön plana çıkan renk ve tasarımlar neler?
Doğal taş, metal, ahşabın hem ayrı ayrı hem de kombinlenmiş olarak tasarımlarını görmekteyiz. Bakır renginin yoğun kullanımı dikkat çekmektedir. Metal parçalar için yıllardır kullanılan parlak, pürüzsüz yüzeyler yerini çekiçle dövülmüş, lazerle işlenmiş, okside edilmiş mat dokulara bırakmaktadır. Pastel renklerin kullanımın arttığını, mat gri, yeşil, lacivertlerle ve aynı zamanda metal parlaklarla da kullanılarak çeşitlendirildiğini görmekteyiz.

AVM’ lerin daha çok hangi ürünlere yönelik talebi söz konusu?
Food court ve genel alanlar için hareketli mobilyalarda sedir, koltuk, sandalye, puf, masa, sehpa, bank; AVM'lerin geneli için de sabit mobilyalarda kolon kaplamalarından tavan-duvar kaplamalarına, tüm genel mekan kapılarına, tuvaletlerdeki cubicallarına kadar birçok ürün bizden talep edilmektedir.
Son olarak Hotelya özellikle AVM’lerin ortak food court alanlarına ya da kafe ve restoranlara mobilya tedariği gibi alanlarda neler yapmayı planlıyor, öğrenebilir miyiz?
Yurt içinde ve yurt dışında bugüne kadar çok önemli işler yaptık, birçok AVM projesine iş ortağı olduk. Mevcut referanslarımızla yeni birçok AVM projesinin food court ve genel mekanları için AVM yönetici ve yatırımcıları ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Hedefimiz, bu alanda hizmet verdiğimiz AVM sayısını daha da artırmak.

nara

Yukarı