Ana içeriğe atla

d's

 

MALLREPORT

AVM’ler teknolojik aktiviteler planlamalı

17.11.2017 - 12:03

67 Burda AVM Genel Müdürü Kubilay Cem Kabacan: “Alışveriş merkezinde yapılan tüm faaliyetler, mobil aplikasyonlar ve elektronik düzenekler üzerinden yapılarak, ziyaretçilerin AVM içerisinde daha fazla ve keyifli zaman geçirmesi sağlanmaktadır.

Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüketicilerin de ihtiyaç ve beklentilerinin değişim gösterdiği sürekli olarak konuşulan bir konu… Peki ama yaşanan bu değişimler neler, kısaca bilgi verir misiniz? 
Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde yeni teknolojik gelişmeler, hayatımızı yönlendirmeye başlamıştır. Alışveriş merkezleri içerisinde yer alan dijital yönlendirmeler, etkinlik ve kampanyalarda yer alan oyunlar teknoloji ile sürekli etkileşim halindedir.
Sektörde sınıfta kalmak istemeyen AVM’ler bu ihtiyaçları ve beklentileri karşılamak adına ne gibi çalışmalar yapıyor, tüketiciye nasıl ayak uyduruyor?
Alışveriş merkezinde yapılan tüm faaliyetler, mobil aplikasyonlar ve elektronik düzenekler üzerinden yapılarak ziyaretçilerin AVM içerisinde daha fazla ve keyifli zaman geçirmesi sağlanmaktadır.

Sektörde sürdürülebilir olmak için sadece beklentileri karşılamak yeterli olmuyordur sanırım. Öne çıkan ve fark yaratan çalışmaların da yapılması şart! Bu noktada sizler neler yapıyorsunuz?
Hızlı değişim gösteren teknolojide ve ziyaretçilerin beklentilerinin yükseldiği bu dönemde klasik kampanya ve etkinlik kurguları yerine ziyaretçilerin yeni deneyimler kazanarak, teknolojiyi de kullanabilecekleri aktiviteler planlanmaktadır. Okullara özellikle teknolojik anlamda kendilerini ifade edebilecekleri sergi alanları sunarak, daha geniş kitlelerle buluşturuyoruz. Sömestr etkinliği kapsamında, alışveriş merkezi içerisinde yapılan neuroland zihin gücü etkinliği ile teknolojinin birleştiği noktayı 2 bini aşkın öğrenciyle buluşturarak, bu deneyimi yaşamalarını sağladık. 67 Burda AVM mobil uygulaması üzerinden yaptığımız tüm oyun, kampanya ve aktiviteler ile ziyaretçilerimizle sürekli etkileşim içerisinde oluyoruz.

d's

Yukarı