Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

AVM artışı rekabeti de beraberinde getiriyor

07.03.2018 - 15:00

AVM SEKTÖRÜNÜN SON YILLARIN PARLAYAN YILDIZI OLDUĞUNU VE AVM’LERİN POPÜLARİTESİ İLE BİRLİKTE SAYILARININ HIZLA ARTTIĞINI BELİRTEN AGORA AVM İCRA KURULU BAŞKANI HASAN NOYAN, “YOĞUN BİR ŞEKİLDE GELEN TALEP İLE AVM SAYILARININ GELECEK DÖNEMLERDE DE HIZLI ARTIŞINI SÜRDÜRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ” DEDİ.

AVM’LERE HALA YOĞUN TALEP VAR

AVM sektöründeki yükselişin son zamanlarda göz ardı edilemeyecek kadar fazla olduğunu söyleyen Agora AVM İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, “AVM sayısındaki artışın hızla ilerlemesi AVM fazlalığı olarak nitelendirilse de, sektördeki arzın hala talepleri tam olarak karşıladığını düşünmüyoruz. AVM’lerin yaşam merkezi haline gelmesi, kişilerin keyifle vakit geçirmelerini sağlayacak alanların oluşturulması ile birlikte AVM’ler sadece alışveriş için değil sosyal faaliyetler açısından da tercih edilir hale gelmiştir. Büyük     şehirlerdeki nüfus artışı ile birlikte de kişilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri açısından da AVM’ler öncelik teşkil etmektedir. Bu nedenle, AVM fazlalığından söz edilse de yoğun talep AVM ihtiyacını gözler önüne sermektedir” ifadelerinde bulundu. 

“İSTİKRARLI BAŞARIMIZI DEVAM ETTİRMEKTEYİZ”

“Son birkaç yılda yaşanan olumsuz ekonomik ve siyasi olaylar dönemsel olarak bizlerde de etki gösterdi. Fakat tüm bu olumsuz koşullara rağmen Agora Alışveriş Merkezi olarak istikrarlı başarımızı devam ettirmekteyiz ve yeni yatırımlarımızı sürdürmekteyiz” diye belirten Noyan, “Mart 2003’te açılışını gerçekleştirdiğimiz Agora İzmir’de başarılı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bunun yanı sıra, Mayıs 2015’te Agora Adapazarı ve Kasım 2017’de ise Agora Antalya yatırımlarımızı hizmete açtık. Antalya’da ikinci fazı Haziran 2018’de hayata geçirmenin heyecanı içerisindeyiz. İkinci faz açılışından sonra Antalya’da Ege ve Akdeniz’in en büyük alışveriş merkezi olarak hizmet vereceğiz. Önümüzdeki dönemlerde ise Agora Karşıyaka projemizi hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

2018 UMUT VERİCİ BİR YIL OLACAK

2018 yılının Türkiye için sosyo-ekonomik anlamda umut verici olduğunu ifade eden Noyan, Agora Alışveriş Merkezi olarak istikrarlı yönetim ve kaliteli hizmet anlayışları ile tüm süreçlerden başarılı bir şekilde geçeceklerine ve ziyaretçilerine sunacakları farklı ve avantajlı ayrıcalıklar ile bu olumlu havayı pekiştireceklerine inandıklarını söyledi.

KALİTE VE MÜŞTERİ ODAKLI HİZMET SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLIYOR

AVM sektörünün son yılların parlayan yıldızı olduğunu ve AVM’lerin popülaritesi ile birlikte sayılarının da hızla arttığını belirten Noyan, “Yoğun bir şekilde gelen talep ile AVM sayılarının gelecek dönemlerde de hızlı artışını sürdüreceğini düşünüyoruz. Bu durum, AVM’ler arasında ciddi bir rekabete sebep oluyor. Rekabet ortamında sürdürülebilir başarının anahtarı, kaliteli ve müşteri odaklı hizmettir. Müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini doğru bir şekilde yorumlayarak bu doğrultuda aksiyonlar almak başarıyı getirecektir” açıklamalarında bulundu.

YATIRIMCI VE KİRACI İLİŞKİSİ MÜŞTERİLERE DE YANSIYOR

Yatırımcı- kiracı ilişkilerinin AVM’nin başarısında büyük rol oynadığına değinen Noyan, “Kiracılarla kurulan sağlam ilişkiler müşterilere de yansıyarak AVM’ye olumlu geri dönüşler sağlamaktadır. Bu noktada da yatırımcı- kiracı arasındaki iyi ilişkiler, karşılıklı anlayış ve saygı bu sorunu aşmak için en iyi çözümdür. Karşılıklı alınacak fikir ve görüş birlikleri ile bu sorun ortadan kalkmaktadır” diyerek sözlerine son verdi.

ASDAS

Yukarı