Ana içeriğe atla

dd

MALLREPORT

ARCADIUM ZAMANINI KALİTELİ GEÇİRMEK İSTEYENLERİN VAZGEÇİLMEZ MEKANI

09.03.2020 - 14:24

Mimarisi ve seçkin markalarıyla ziyaretçileri alışagelmiş alışveriş merkezi havasından uzaklaştırdıklarını söyleyen Arcadium Alışveriş Merkezi Müdürü Sevda Adalı Akbaşoğlu, “Arcadium yenilikçi yüzünü her bölümüne yansıtarak ziyaretçi sadakati oluşturmuştur.” diyor.

AVM hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz? 
Arcadium, Ankara’nın en nezih semtlerinden biri olan Çayyolu’nun merkezinde yer alıyor. 2003 yılında hizmete başlayan merkez Ankara’nın ilk alışveriş merkezleri arasında. Konut bölgesinin tam ortasında yer alması, ulaşım ve erişim rahatlığıyla özellikle Çayyolu ve Çankaya bölge halkı için önemli bir çekim merkezi konumunda. 19 bin metrekare kiralanabilir alan ve 98 mağaza ile ziyaretçilerine hizmet veriyor. 
Bölgeye kazandırdığınız yeni markalar ve sosyalleşme alanlarınızdan bahseder misiniz? 
Arcadium Cadde, Arcadium Mutfak, Arcadium Meydan lezzetleriyle dört mevsim keyifli vakit geçirebileceğiniz yeme içme alanları ve restoranlara sahip. Arcadium Sinemaları, çocuk eğlence merkezi ve seçkin markalarıyla ziyaretçileri alışagelmiş alışveriş merkezi havasından uzaklaştırıyor. Yorulmadan, keyifle zamanın en kaliteli şekilde değerlendirilmesini sağlıyor.
Lokasyon olarak avantajlı bir konumda mısınız? Yıllık ziyaretçi kapasiteniz ne kadar? 
Ankara'nın Çankaya bölgesi, geçen yılın sonu itibarıyla 920 bin 890'u bulan nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık ilçesi. Kentsel yaşam tarzına olan ilginin arttığı Çayyolu bölgesinde oldukça avantajlı konumdayız. Mimari dokunuşlarla, marka yenilemeleriyle de bunu destekliyoruz. Arcadium yenilikçi yüzünü her bölümüne yansıtarak ziyaretçi sadakati oluşturmuştur. Aylık ortalama 500 bin ziyaretçi ağırlıyoruz. 
Kiralama sürecinde nasıl bir yol izliyorsunuz?  Gelecek dönem hedeflerinizde neler var?
Kiralama hedefimiz ciro performansı ve karlılığı en üst düzeyde tutabileceğimiz iş birlikleri yapmak yönünde. Son üç yıldır da bu politika ile hareket ediyoruz. Böylece yüzde yüz doluluğumuzu koruyoruz. Ana hedefimiz ise her yıl en az üç dört yeni markaya ev sahipliği yapabilecek projeler geliştirerek uzun soluklu iş birlikleri yapmak.
Sizi diğer AVM’lerden ayıran özellikleriniz neler? 
Ulaşım kolaylığı, gün ışığı alan mağazalar, peyzaj, konforlu alışveriş, açık ve kapalı restoranlarla kaliteli hizmet sunuyoruz. Ankara’nın her yerinden toplu taşıma ile ziyaretçiye kolay ulaşıma sahibiz. Bölgenin sosyal ve kültürel alanlarının tam merkezinde bulunuyoruz. Bölgemizde Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olimpik yüzme havuzu, buz pisti ve sosyal tesisleri, tiyatro salonları gibi sosyal ve kültürel tesisler, üniversite özel okulların ortak güzergâh noktasında önemli bir konumda.
AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi hakkındaki görüşleriniz neler? Zirvenin sektör paydaşlarına nasıl katkıları oluyor?
Sektörün duayen isimlerinin katıldığı farklı oturumları ile perakende sektörünün geleceğine ışık tutuyor. 
 

ff

Yukarı