Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

ANKAPARK’TA KİRALAMALAR BAŞLADI

19.12.2018 - 18:13

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK TEMA PARKI OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYAN ANKAPARK’IN AÇILIŞI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI. TAMAMLAMA ÇALIŞMALARININ SON ETABI DEVAM EDERKEN PARK İÇİNDEKİ KAFE, RESTORAN VE ÇOCUKLARA YÖNELİK SATIŞ ALANLARININ ALANIN KİRALAMASINI İSE KDM AVM DANIŞMANLIK ÜSTLENDİ.

KDM AVM Danışmanlık’ın kurucusu Murat İzci henüz çok yeni olmasına rağmen ANKAPARK’a yoğun talep olduğunu ifade ederek, “Ağırlıklı yeme & içme, hediyelik eşya ve çocuklara hitap eden konsept mağazalar üzerine kiralama yapılacak. Park 1 milyon 200 bin m2’lik geniş bir alana yayıldığı için talepte bulunan firmalar iki hatta üç lokasyon için yer soruyor” dedi. İlk yıl 5 milyon ziyaretçi hedeflenen proje sadece Ankara’dan değil, tüm şehirlerden ve yurtdışından ziyaretçi çekecek. Ankapark, ilk yılında sadece Rusya ,Çin ve Ortadoğu’dan  300 bin turist ağırlayacak.

GBM Ticaret & Çelik Girişim Grubu, geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan ihale ile 29 yıllığına ANKAPARK’ı işletme hakkını aldı. Parkın işletmesini bu konuda Asya’nın en büyük, dünyanın  4. büyük şirketi olan OCT Group yapacak .

GBM Çelik OGG, kiralama bedeli olarak yıllık 26 milyon 400 bin lirayı ve ayrıca gelirin yüzde 3’ünü Ankara Büyükşehir Belediye’sine ödeyecek. İhale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte inşaat tamamlama sürecine hızlı bir şekilde giriş yapan şirket, projenin ticari alanlarının kiralanması için de KDM AVM Danışmanlık ile anlaştı.
 
PLANLANAN AÇILIŞ TARİHİ; MART 2019

ANKAPARK’ın sadece Ankaralıları değil, herkesi kucaklayacağını belirten KDM  Danışmanlık’ın kurucusu Murat İzci, projenin yurt içi ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçi çekeceğini söyledi. Park kısmının inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Murat İzci, ticari alanın kiralama çalışmalarına da başladıklarını kaydetti. 

TÜRKİYE’NİN EĞLENCEDE RAKİPSİZ PROJESİ
‘Türkiye’nin eğlencede rakipsiz projesi’ olarak lanse edilen ANKAPARK’ta oyun alanlarından alışveriş & cafe bölümüne toplam bin 217 adet eğlence ünitesi hizmet verecek. Bu tesisler içinde 70 bin m2’lik oyun çadırı, toplam 14 adet dev roller coaster, sinema salonları, Ankara’nın en büyük buz pisti, 30 bin kişilik konser alanı, açık & kapalı aquapark, bowling salonları, 100 bin m2’lik havuz bölümü, dinazor ormanı ve müzesi, dijital oyun salonları, yöresel lezzetlerin ve unutulmaya yüz tutmuş eserlerin sergileneceği Osmanlı Sokağı gibi alanlar olacak.12 ay boyunca sabah 10.00’dan gece 02.00’ye kadar hizmet verecek ve 7’den 70’e her yaş grubuna hitap edecek. 

KENDİ ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETECEK
Birçok alanda rakipsiz bir proje olan ANKAPARK kendi enerjisini de üretecek. Açık otopark alanının tamamının üstüne yerleştirilen güneş panelleri sayesinde ANKAPARK, neredeyse harcadığı kadar enerjiyi güneşten, sisteme geri kazandıracak. 

2 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDECEK
Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Ankapark’ta açılış itibariyle 2 bin kişi istihdam edilecek.  Böylelikle ülke ekonomisi için önemli olan istihdam konusunda da 2 bin çalışanı ile büyük bir katkı sağlayacak.

GİRİŞ BEDELİ 20 TL
ANKAPARK’a giriş 20 TL olarak planlanıyor. Bu rakamın 5 TL’si giriş bileti ücreti olarak alınacak, 15 TL ise kredi olarak yüklenecek ve ziyaretçiler park içinde istedikleri eğlence ünitelerinde kullanabilecekler.

n

Yukarı