Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

Akyaka Park AVM, Turkmall’e emanet

16.01.2017 - 14:21

Mayıs 2016’da kapılarını açan, geçtiğimiz aylarda kayyum atanan ve ismi değişerek Akyaka Park AVM olan Modern East AVM’nin kiralama çalışmalarını ve yönetimini Turkmall üslendi.

Geçtiğimiz ay kayyum atanan Akyaka Park AVM, kiralama çalışmaları ve yönetimi için Turkmall ile anlaştı. İstanbul Ümraniye’de konumlanan, 200 milyon yatırım hacmi bulunan Akyaka Park AVM’ye, Mayıs 2016’da açıldıktan 6 ay sonra FETÖ bağlantısı iddiasıyla kayyum atanmıştı. ECE Türkiye’nin kiralama ve yönetiminden çekildiği Akyaka Park AVM’nin tüm çalışmalarını Turkmall üstlendi. Turkmall, bundan böyle Akyaka Park AVM’de kayyum ile birlikte çalışmalarını sürdürecek. Turkmall, Akyaka Park AVM Müdürlüğü görevine ise Erdinç Bulut’u getirdi.

200 MİLYON EUROLUK YATIRIM HACMİ
Dört kat üzerinde 141 mağazası, bin 500 kişi oturma kapasitesine sahip geniş yeme-içme alanı, 36 kafe ve restoranı, terasları, hizmet ve eğlence üniteleri ve 3 bin araçlık otoparkı ile Akyaka Park, 60 bin metrekarelik kiralanabilir alandan oluşuyor. Planlanan ikinci fazın da gerçekleştirilmesi ile alışveriş merkezinin kiralanabilir alanı 90 bin metrekareye ve mağaza sayısı da 240’a ulaşacak.
Akyaka Park, 67 bin metrekare kiralanabilir alandan oluşan üç ofis kulesi ve yaklaşık 600 lüks konutun yer aldığı rezidans bloğunun da dahil olduğu karma projenin bir parçası. Aktif olarak kiralaması devam eden LEED sertifikasına aday ofis bloklarında, katlarda 350 metrekareden bin 450 metrekareye kadar farklı büyüklüklerde A+ ofisler bulunuyor. 200 milyon euro yatırım hacmine sahip AVM’de 2 bin 900 kişiye iş imkanı sağlanırken, ofislerde de yaklaşık 6 bin 500 kişi istihdam edilecek.

BÖLGEDE 40 BİN BEYAZ YAKALI VAR
Akyaka Park, yaklaşık 700 bin nüfusu ile İstanbul’un en büyük dördüncü ve Anadolu Yakası’nın en büyük ilçesi olan Ümraniye’de yer alıyor. Ümraniye, son on yılda hayata geçirilen yeni ofis, ticaret ve konut yatırımları sayesinde büyük bir gelişim gösterdi. Şehrin en büyük projelerinden olan ve önümüzdeki yıllarda İstanbul’un ilk aşamada bölgesel, daha sonra da küresel bir finans merkezi olmasını hedefleyen “İstanbul Finans Merkezi” de ilçe sınırları içerisinde bulunuyor. Buna ek olarak, Akyaka Park’in yakın çevresindeki 500 bin metrekare ofis alanı, yaklaşık 40 bin beyaz yakalıya ev sahipliği yapıyor. Yeni konut projelerinin de tamamlanması ile alışveriş merkezine yürüme mesafesinde 2 binden fazla konut yer alacak. Bu projeler, bölgenin nüfus artışı ve gelişimine ivme kazandırırken Ümraniye’yi İstanbul’un en hızlı büyüyen iş ve konut merkezi haline getiriyor. Akyaka Park’in çekim alanında üç milyondan fazla kişi yaşıyor.

Akyaka Park ÇATISI ALTINDA 141 MARKA BULUNUYOR
Akyaka Park, 141 ulusal ve uluslararası markaya ev sahipliği yapıyor. H&M, Koton, LC Waikiki, US Polo, Network, D’s Damat, Kiğılı, Oleg Cassini, Mavi, Levi’s, Docker’s, Colin’s, ADL, Oxxo, Penti, Sportive, Adidas, Deichmann, İnci, Elle ve Hummel’ın da aralarında yer aldığı modaya yön veren markaların yanında, Migros, TeknoSA, Joker Land çocuk eğlence alanı, 9 salonlu Cinemaximum ile fitness merkezi, Akyaka Park’te yer alıyor.

ASDAS

Yukarı