Ana içeriğe atla

ds

 

MALLREPORT

Adana Optimum’da sihirli baloncukların dünyası keşfedildi

11.04.2018 - 09:10

Bubble Room Eğlence Arenası, Optimum’un minik ziyaretçilerine rüya gibi üç gün yaşattı.

Sabun ve su karışımını ellerindeki halkalarla üfleyip onlarca baloncukları havada uçuşturan Adana Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nin minik ziyaretçileri, Buble Room Eğlence Arena’sında, unutulmaz anılar yaşadılar. 
Kadın, erkek, yaşlı, genç ve çocuk her yaş grubundan bireylere; bol seçenek sunan Optimum, çocukları çok mutlu eden bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Çocuklar, AVM’nin ortak kullanım alanında kurulan Bubble Room Eğlence Arena’sında,  kendi dev baloncuklarını yaparak sıra dışı ve büyüleyici bir deneyim yaşadılar.
Tamamen ücretsiz olarak tam 3 gün boyunca minik konuklarını ağırlayan Bubble Room Eğlence Arena’sında, sabun ve sudan oluşan bir havuza daldırdıkları halkaları hafifçe üfleyerek, irili ufaklı onlarca baloncuk elde eden çocuklar, sıra dışı bir gün geçirdiler. Baloncuklarını patlatarak eğlencelerini doruğa çıkartan minik ziyaretçiler, 20’şer kişilik gruplar halinde alındıkları arenada, çocukluklarını doya doya yaşadılar. Yetişkinlerin de çocukları mutluluk ve heyecanla izledikleri etkinlik, üç gün boyunca ücretsiz olarak hizmet verdi. 
Baloncukların sihirli dünyasında yolculuğa çıkan minik ziyaretçiler, baloncuklarla hoşça vakit geçirirken, onları izleyen aileleri de bu unutulmaz anları cep telefonlarının kameraları ile ölümsüzleştirdiler. 

BALONCUKLARIN SIRRI KEŞFEDİLDİ
4-13 yaş arası çocuklar, dev baloncuklar yaparak eğlenmekle kalmayıp, kendilerine eşlik eden eğitmenlerden baloncukların sihrini de keşfettiler.
Bubble Room Eğlence Arenası ’nın duvarında yer alan ve katılımcıları bilgilendirmeyi amaçlayan yazıda ise şu ifadeler yer aldı: “İki baloncuk kaynaştığında çevreledikleri havanın hacmiyle uyumlu olarak ve yüzey alanları olabilecek en küçük değerde bir şekil ortaya çıkar. Eğer baloncuklar eşit büyüklüğe sahipse ortak duvarları düzlemseldir. Eğer eşit büyüklüğe sahip değillerse, ortak duvarları daha büyük olan baloncuğun içindeki şişkinliktir. Çünkü küçük olan büyük olana göre daha büyük iç basınca sahiptir. Bu tahmin Young Laplace denklemi olarak da bilinir.”

ETKİNLİK 23 NİSAN’DA TEKRARLANACAK
Çocuklara unutulmaz üç gün yaşatan etkinlik; yoğun talep nedeniyle  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da tekrarlanacak. AVM Yönetimi, Bubble Room Eğlence Arenası’nın Optimum’un minik ziyaretçilerine bayram armağanı olacağı bilgisini verdiler.

ds

Yukarı