Ana içeriğe atla

S

 

Yeni Nesil Çocuk Festivali Tepe Nautilus Dev Çadıra geliyor

17.09.2019 - 16:20

Okula Dönüş Festivali 21-22 Eylül tarihlerinde Tepe Nautilus’a geliyor. Çocuklar, Türkiye’de ilk kez 2 bin 500 metrekarelik dev bir çadırda dev alanlarda oynama imkânı bulurken, dünyaca ünlü çizgi film karakterleri ile tanışma fırsatı yakalayacaklar.

Türkiye’de ilk kez Tepe Nautilus’ta, 2 bin 500 metrekarelik dev çadırda gerçekleşecek Okula Dönüş Festivali, 2 gün boyunca 10 binden fazla ziyaretçiyi farklı bir oyun deneyimi ile buluşturacak.  Çocukların benzersiz bir deneyim yaşayacağı festival için hazırlıklar 6 ay önce başladı.  Festivalin hazırlık sürecinde 390 kişilik bir ekip yer alırken 8 tır dolusu malzeme ile Tepe Nautilus’ta büyülü bir oyun dünyası kurulacak.  Macera, eğlence, geçmişe yolculuk, sürpriz showlar ve eğitici etkinliklerin yer alacağı festival iki gün boyunca her yaştan ziyaretçisini bekliyor.

EN SEVİLEN KARAKTERLER DEV ÇADIRDA
Okula Dönüş Festivali’nde çocuklar, Minika Çocuk etkinlik alanında Minika TV ve Minika Go’nun karakterleri Koyun Shaun, İstanbul Muhafızları, Littlest Pet Shop ve Maceracı Yüzgeçler ile tanışma fırsatı bulacaklar. Play Doh etkinlik alanında oyun hamurlarıyla yaratıcılıklarını geliştiren minikler, Play Doh maskotları ile, My Little Pony etkinlik alanında ise Pinkie Pie ile keyifli dakikalar geçirecekler. Transformers etkinlik alanında birbirinden farklı aktiviteleri deneyimleme şansı bulacak çocuklar, Transformers karakterleri Optimus Prime ve Bumble Bee ile bir araya gelecekler. 

RETRO GAMES İLE GEÇMİŞE YOLCULUK 
Festivalin en dikkat çeken alanlarından biri olan Retro Games’te minik ziyaretçiler daha önce hiç yaşamadıkları bir oyun deneyimi yaşarken, yetişkinler ise 80’ler ve 90’ların unutulmayan oyunları Commodore 64, Tilt, Atari, Arcade Games ve Langırt ile geçmişe yolculuk yapacaklar.

EĞLENCE VE MACERA BİR ARADA
Nerf kapışma alanında yeteneklerini sergileyen çocuklar, heyecan, aksiyon ve takım ruhunu bir arada yaşayacaklar. Hasbro Gaming Area’da en sevilen kutu oyunları Monopoly, Süper Doktor, Connect 4 ve Bil Bakalım Kim? oyunları dev alanlarda oynanacak.  Alanda bulunan Dream Printer, çocukların ileride hayalini kurduğu meslekleri karikatürize edecek. Ana sahnede gerçekleşecek bubble, illüzyon, balon katlama showları, Youtuber Hasan Mustan’ın eğlenceli gösterisi ve birbirinden keyifli aktiviteler, miniklere renkli saatler yaşatacak. 

GGG

Yukarı