Ana içeriğe atla

S

 

RAMAZAN’IN EĞLENCESİ CAPACITY’DE YAŞANACAK

13.05.2019 - 11:00

Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin 11 Mayıs- 2 Haziran tarihleri arasında düzenleyeceği Ramazan eğlencelerinde, kültürel miraslar paylaştıkça güzelleşiyor.

Ramazan eğlencelerinde; orta oyununun vazgeçilmez karakterleri Kavuklu ile Pişekâr ve İbiş’in yanı sıra Karagöz ve Hacivat oyunu, tahta bacak, meddah ve kanto gösterileri, Aşuk ile Maşuk’un eğlenceli hikâyesiyle Capacity AVM’de şenlik tadında etkinlikler başlıyor. Kadir Gecesi’nde semazen gösterisi ile geleneksel değerlerin yaşatılacağı, sihirbazlık gösterileri ve müzikal etkinlikleriyle de kültürel mirasların yeniden tanıtılacağı özel bir ay yaşanacak. 

Sadece etkinlikleriyle değil atölyeleriyle de muhteşem bir deneyim sunmaya hazırlanan Capacity’de çocuklar; Semazen Boyama Atölyesi, Kaftan Boyama Atölyesi, Karagöz Tasfir Yapımı Atölyesi ve seramik üzerine Osmanlı Motifleri Boyama Atölyesi gibi yaratıcı atölyelerde geleneksel mirasları ile bütünleşecek.  
Capacity’de Ramazan eğlenceleri, cumartesi ve pazar günleri saat 13.00-18.00 arasında, fasıl dinletileri ve geleneksel lezzetlerin ikramları ise 17.00-20.30 saatleri arasında ziyaretçilerini davet ediyor.

playpark

Yukarı