Ana içeriğe atla

S

 

İSTMARİNA AVM’DEN ÇEVRE BİLİNCİNE ANLAMLI DESTEK

10.10.2019 - 12:21

Moda, eğlence ve lezzeti denize nazır konumda sunan İstMarina Alışveriş Merkezi sosyal ve kültürel aktivitelerin yanı sıra sosyal sorumluluk kapsamında da çalışmalarına devam ediyor. 
 

İstMarina AVM, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Genç Liderler/ Girişimciler Derneği  (JCI Avrasya) ile örnek oluşturacak çevreci bir etkinliğe daha imza attı. 18 Eylül Çarşamba günü gerçekleşen etkinlikte, en önemli çevre sorunları arasında yer alan su sorununa dikkat çekmek ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla çevreci dalgıçlardan oluşan bir ekip, ‘Su Yoksa Hayat Yok’ sloganıyla denizden atık topladı.  Çevre okullardan ilk ve ortaöğretim ağırlıklı yaklaşık 400 öğrencinin de katıldığı etkinlikte, drama eğitmenleri; Kemal Oruç ve Cihan Özdeniz tarafından deniz kirliliğine dikkat çeken, su kaynaklarının korunmasının önemini vurgulayan ve çevre bilincini aşılayan önemli bilgiler aktarıldı.  
Öğrencilerin halk oyunu gösterileriyle renklenen etkinlikte, konuk sanatçı Ezgi Ayçe, en sevilen şarkıları çocuklar ile hep bir ağızdan seslendirdi. 
Etkinlik sonunda ise Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından destekçilere teşekkür plaketi takdim edildi. Plaketi İstMarina AVM adına AVM Müdürü Melih Çevik teslim aldı. 

GGG

Yukarı