Ana içeriğe atla

S

 

Geleceğin mühendisleri Axis Kağıthane’de!

11.06.2018 - 13:46

Axis Kağıthane AVM, 8 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında çocukları Robot Kodlama Atölyesi’yle buluşturuyor. Çocuklar, ileri robot teknolojisi ve kodlama mantığı ile tanışıyor, geleceğin mühendisleri olma yolunda ilk adımı atıyor.

Cendere yolu üzerindeki merkezi konumuyla Axis Kağıthane AVM, çocukları hem eğlenmeye, hem öğrenmeye davet ediyor. Axis Kağıthane AVM’de 8 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Minik Mühendisler Robot Kodlama Atölyesi çocuklara benzersiz bir deneyim yaşatacak. 4-10 yaş aralığındaki çocuklara özel olarak hazırlanan etkinlikte; robot, robot kodlama, 3 boyutlu tasarım mantıkları eğlenceli bir şekilde aktarılacak.

Hayal gücünden gerçeğe…

8 Haziran -1 Temmuz tarihleri aralığında, 12:00–20:00 saatleri arasında her gün 45 dakika süren periyotlar halinde gerçekleştirilecek atölye kapsamında minikler, kendi oluşturdukları robotları, i-Pad üzerinden programlayarak bluetooth teknoloji ile akıllı robotlara görevleri aktaracak ve kodlama mantıklarının gerçekte nasıl harekete dönüştüğünü analiz edecek. Çocuklar aynı zamanda 3D tasarım içeriği ile kendi oluşturdukları şekillere, katman ve derinlik verme kavramlarını öğrenip ilk 3 boyutlu çıktılarını üretecek ve baskılarını alacak.

n

Yukarı