Ana içeriğe atla

dd

Cinemaximum bağımsız ve sanat filmlerini desteklemeye devam ediyor!

18.01.2017 - 13:42

Cinemaximum CKM Budak, Kanyon ve Nişantaşı City’s her hafta bağımsız ve sanat filmi severleri ağırlayacak.

Türkiye’nin öncü sinema grubu Mars Cinema Group, Türk sinemasına katkıda bulunmak amacıyla CGV Arthouse projesini sahiplendi. Dünya standartlarındaki Cinemaximum salonlarıyla hizmet veren Mars Cinema Group, CGV Arthouse isimli salonlarında bağımsız ve sanat filmleri gösterimi yaıyor. 13 Ocak Cuma günü başlayan uygulama Cinemaximum CKM Budak salon 1, Kanyon salon 2 ve Nişantaşı City’s salon 1’de gerçekleşecek.

Türk bağımsız sanat filmlerine destek olmak amacıyla her gün dönüşümlü olarak gösterim düzenleniyor. CGV Arthouse salonlarında ilk hafta Rauf ve 74. Altın Küre’de en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanan Elle (O Kadın) filmleri gösterildi. Her hafta yeni bir filmin eklendiği CGV Arthouse salonlarında bir önceki hafta iyi performans sergilemiş filmin gösterimi de devam ediyor. Tüm lokasyonlarda 10 TL olacak filmlerde öğrenci katılımını artırmak ve bütün Türk filmlerinin seyircisiyle buluşmasını sağlamak amaçlanıyor.

Mars Cinema Group, CGV Arthouse ile Türk sinema sektörüne, ilk filmini çeken yönetmenlere, bağımsız film konusunda kariyerini sürdürmek isteyen yönetmenlere, senaristlere, sanat filmleri oyuncularına, bu sektörde kariyer yapmayı düşünen gençlere daha geniş bir platform sunuyor.

ff

Yukarı