Ana içeriğe atla

S

 

ANKAMALL’DAN BAŞKENT’E AUTOFEST DAMGASI

14.09.2018 - 12:01

ECE Türkiye tarafından yönetilen Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden ANKAmall’da bu yıl 2’nci kez gerçekleştirilen AUTOFEST, renkli görüntülerle veda etti. İki gün boyunca ziyaretçi ağırlayan ve otomobil dünyasını ANKAmall’a taşıyan festivale Ankara dışından da büyük bir katılım gerçekleşti.
Otomobil tutkunlarını buluşturan festivalde farklı otomobil markalarının en yeni modellerinden görenleri geçmişe götüren klasik otomobillere kadar 300’ün üzerinde araç sergilendi. Modifiye araçlar, rengarenk vosvoslar ve öğrenciler tarafından tasarlanıp üretilen elektrikli araçlar da festival ziyaretçileri tarafından ilgiyle karşılandı.
Otomobil sporları bölümünde ise ralliden off-road’a, drag’dan drift’e kadar birçok yarış otomobili pilotları eşliğinde sergilenirken Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) ve Ankara Doğa Sporları ve Off Road Kulübü (ANDOFF) da ziyaretçileri otomobil sporları konusunda bilgilendirdi.
İlk kez devlet kurumları da bu festivalde yer alarak bilgilendirme çalışmaları da gerçekleştirdi. JÖAK (Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı) ve Emniyet Genel Müdürlüğü standları ile yer alırken Ankara Büyükşehir Belediyesi klasik itfaiye araçlarıyla festivalde ziyaretçilerle buluştu. 
Festival, otomobil sporu meraklılarının yakından tanıdığı ünlü isimleri de ağırladı. Türkiye Drift Şampiyonası’nda yarışan ünlü drift pilotları Abbas Çimen ile Mert Gırgırlar da festivalin renkli konukları arasında yer alırken, geçen sene sergilediği dj performansıyla göz dolduran, sanatçı kimliğinin yanı sıra drift pilotluğuyla da bilinen Doğukan Manço da AUTOFEST’in konuğu oldu.

n

Yukarı