Ana içeriğe atla

S

 

19 MAYIS, GENÇLERİ SPOR VE DANSLA BULUŞTURDU

21.05.2019 - 12:09

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, ülkemizde ilk kez düzenlenen Braeaking Dans Şampiyonası'yla Metrocity AVM'de büyük bir coşkuyla kutlandı. 

Türkiye Dans Sporları Federasyonu'nun düzenlediği Breaking Dans Şampiyonası'nda profesyonel dansçılar 19 Mayıs kutlamaları kapsamında hem yarıştı hem de muhteşem bir görsel şölen sundu.   

Türkiye'nin ilk Breaking Dans Milli Takımı da bu yarışmayla kuruldu. İlk 8'e giren sporcular Breaking Dans Milli Takımı'nı oluşturdu. Milli dansçılarımız, ülkemizi uluslararası şampiyonalarda temsil edecek.  

Türkiye Dans Federasyonu hakemlerinin karşısında yetenekleri sergileyen gençlerden Oğuzhan Karademir birinci seçildi. Oğuzhan Karademir, ülkemizi 23 Haziran'da Çin'in Nanjing kentinde yapılacak olan Dünya Breaking Dans Şampiyonası'nda temsil etmeye hak kazandı. 

Metrocity Alışveriş Merkezi ev sahipliğinde Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleşen şampiyonada tüm dansçılar ve izleyiciler yarışma başlamadan önce 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından da Türk bayrakları açılarak İstiklal Marşı söyledi. 

Atatürk'ün kendilerine armağan ettiği bayramda, dansla sporu birleştiren gençler şovlarıyla izleyenlere büyük bir bayram sevinci yaşattı. 

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş, tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlarken, organizatör Banu Noyan, Metrocity Alışveriş Merkezi yönetimine teşekkür etti.  

 

breaking

İşte Türkiye'nin ilk Breaking Dans Milli Takımı sporcuları: 

-Oğuzhan Karademir
-Furkan Yılmaz
-Ümüt Karaoğlu
-Mehmet Gürkan Ürütürk
-Gürkan Çiçek
-Erkan Çiçek
-Yavuz Ünal
-Batuhan Baylan

GGG

Yukarı