Ana içeriğe atla

nara

Akasya Kültür Sanat Nisan Etkinlikleri

15.03.2017 - 13:46

Birbirinden keyifli tiyatro oyunlarına ve dinletilere ev sahipliği yapan sanatseverlerin gözdesi Akasya Kültür Sanat, usta isimleri ağırlamaya devam ediyor.

AKS, Nisan ayında tiyatro ve müzik severlerin heyecanla beklediği oyunları ve dinletileri misafirleri ile buluşturuyor.

1 Nisan Cumartesi günü Süheyl& Behzat Uygur Tiyatrosu’nun uzun yıllardır başarıyla oynadığı ‘Markopaşa’ oyunu yeni bir yorumla müzikal olarak AKS’ de sahnelenecek. Büyük usta Nejat Uygur’un yıllarca sahnelendirdiği oyunu usta tiyatrocu Necla Uygur oğulları Süheyl ve Behzat Uygur ile hayat verecek.

7 Nisan Cuma günü başrolünü usta tiyatrocu Haldun Dormen’in oynadığı Moliere’in ölümsüz eseri ‘Kibarlık Budalası’ AKS izleyicileri ile buluşacak. 17. Yüzyıl Fransa’sında cahil, saf ama zengin bir adamın asilzade olma amacını anlatan oyun olağanüstü hikayesi ile sahneye taşınacak.

8 Nisan Cumartesi günü AKS çocuk misafirlerinin heyecanla beklediği ‘ Afacan Sincaplar ve Maymun Tilki’ oyunu minik misafirler ile buluşacak. Ormanda yaşayan dört afacan sincabın başından geçen hikayeler eğlendirirken öğretecek.

14 Nisan Cuma günü Londra’da 10 sezon kapalı gişe oynayan müthiş komedi ‘Shakespeare’in Bütün Eserleri’ AKS’ de tiyatro severler ile buluşacak. Shakespeare’nin bütün eserlerinden kısa oyunların yer aldığı oyunun sonunda işler karışacak ve izleyicileri çok güldürecekler.

27 Nisan Perşembe günü Kemal Başar’ın yönettiği ‘Camille’ oyunu tiyatro seveler ile AKS’ de buluşacak. Fransız heykel sanatçısı Camille Claudel’in erkek egemen toplumun kurallarına uymaya başkaldırışını anlatan oyun farklı bir tiyatro deneyimi yaşatacak.

28 Nisan Cuma günü AKS’ de akustik müzik keyfi ‘Son Feci Bisiklet’ ile yaşanacak. Başarılı müzik grubu en sevilen şarkılarını AKS misafirleri için seslendirecek.

29 Nisan Cumartesi günü AKS çocuk misafirleri eğlenceye kaldığı yerden devam edecek. Müzikal çocuk oyunu Grimm Kardeşlerin unutulmaz masalı ‘Bremen Mızıkacıları’ AKS’ de tekrar hayat bulacak. Bir eşek, bir köpek, bir kedi be bir horuzun yaşadıkları maceraları anlatan oyun minik misafirleri çok eğlendirecek.

AKS Çocuk oyunları saat 13.00'te, diğer tüm oyun ve dinletiler saat 20.30'da başlayacak.

AKS Nisan Ayı Programı;

•          1 Nisan Cumartesi 20:30 “Marko Paşa Müzikali”

•          7 Nisan Cuma 20:30 “Kibarlık Budalası”

•          8 Nisan Cumartesi 13:00 “Afacan Sincaplar”

•          14 Nisan Cuma 20:30 “Shakespeare’in Bütün Eserleri”

•          27 Nisan Perşembe “Camille Taşın Kalbi”

•          28 Nisan Cuma 20:30 “Son Feci Bisiklet”

•          29 Nisan Cumartesi 13:00 “Bremen Mızıkacıları”

 Biletler AKS Gişe ve Biletix'te...

nara

Yukarı