Ana içeriğe atla

playpark

 

Şirketlerin teknoloji ihtiyacını çalışan Y kuşağı belirliyor

10.05.2018 - 17:19

HER GEÇEN GÜN HAYATIMIZA DAHA FAZLA GİREN TEKNOLOJİK EKİPMANLARIN İŞ SÜREÇLERİNE OLAN ETKİLERİNİ GÖZLEMLEMEK İÇİN PLANTRONİCS’İN 2013 YILINDAN İTİBAREN DEVAM EDEN ARAŞTIRMA PROGRAMININ SONUÇLARI AÇIKLANDI. ÖZELLİKLE Y KUŞAĞININ İŞ HAYATINDAKİ HACMİNİN ARTMASIYLA KULLANIMI YAYGINLAŞAN TEKNOLOJİK EKİPMANLARIN İŞ SÜREÇLERİNİN DAHA DİNAMİK VE VERİMLİ OLMASINA YARDIMCI OLDUĞU KANITLANDI.

2013 yılında ABD, Fransa ve Almanya’da yaklaşık 2 bin profesyonel personel üzerinde araştırmalara başlayan Plantronics, farklı demografik yapıdaki kişilerin iş süreçlerine nasıl yaklaştığını ve teknolojik ekipmanların iş süreçlerine olan etkilerini incelediği araştırmada; ürün geliştirme, pazarlama, iletişim kurma becerileri ve müşteri bağlılığı gibi başlıklarda önemli değişimleri tespit etti. Özellikle Y kuşağının iş süreçlerine dahil olmaya başlamasıyla 2017 yılında teknolojik ekipmanların iş süreçlerindeki verimliliği yüksek bir oranda artırdığını tespit eden Plantronics, 2013 yılında araştırma grubuna dahil olan çalışanların yüzde 12’sini oluşturan Y kuşağının, 2017 yılında yaklaşık yüzde 50’ye ulaşmasının büyük etkisi olduğunu vurguladı. 

GÜRÜLTÜ FAKTÖRÜ VERİMLİLİĞİ DÜŞÜRÜYOR
Araştırmaya katılan gruplarda iş süreçlerinin aksamasına ve verimliliği düşüren etkenlerde ise gürültü faktörü ön plana çıktı. Araştırmaya katılan tüm çalışma gruplarında ortam gürültüsünün bir iş yerinde maruz kalınabilecek en büyük üç negatif etkenden biri olduğu ortaya çıktı.
Uzun yıllardır, profesyonel çalışanlara yönelik kablosuz ve interaktif ürünler geliştiren Plantronics, yapılan araştırmalar sonrasında iş performansını negatif etkileyen gürültü faktörünü ortadan kaldırmak ve gürültüyü azaltmak için ürünlerinde ses çözümlerine verdiği önemi artıracak.  

PLANTRONICS VERİMLİ PERFORMANSA YARDIMCI OLUYOR 
Ürettiği kablosuz kulaklıklarda, farklı cihazlarla aynı anda eşleşme, yüksek kapsama alanı, sesli ve hareketli komut özelliklerini deneyimleme imkanı sunan Plantronics, çalışma hayatında gün geçtikçe hacmini artıran Y kuşağının iş hayatında ürün geliştirme, pazarlama, iletişim kurma becerileri ve müşteri bağlılığı gibi konularda çok daha verimli performans sağlamasına yardımcı oluyor.

n

Yukarı