Ana içeriğe atla

22

MALL REPORT’TA İLKLER

13.04.2017 - 10:45

Mall Report’un 100. sayısına özel gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalardan biri de Mall Report’ta İlkler… Mall Report’un geçmişine yolculuk yaptığımız bu bölüm, henüz kapılarını açmadan önce ya da kapılarını açar açmaz Mall Report’a kapak olan AVM derlemelerini kapsıyor. Mall Report dergisinin sektörel gücüne inanarak, ilk tanıtım çalışmalarını bizlerle yürüten ve yayıncılık hayatımızda desteklerini bizden esirgemeyen AVM’lerimize sonsuz teşekkürler…

TRUMP AVM / MAYIS 2012
Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Doğan Grup yatırımı olan Trump Alışveriş Merkezi, sınırsız alışveriş keyfinin yanı sıra gerçekleştirdiği etkinliklerle İstanbulluların öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı pek çok markanın bulunduğu Trump Alışveriş Merkezi, alışverişle birlikte eğlence alternatifleri, yeme-içme alanları, sinema, tiyatro sahnesi, sergi salonu, özel çocuk katı gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

ENDÜLÜS PARK AVM / EKİM 2012
Rezidans hayatını bir keyife dönüştüren alışveriş anlayışla Endülüs Park, sabahın erken saatlerinden başlayarak konuklarına sıradışı bir alışveriş deneyimi sunuyor. Mevsim ayırt etmeksizin hayatın keyfini çıkarabileceğiniz, doğayla iç içe bir ortam sunan Endülüs Park’ta; gerek yazın üstü açık gerekse kışın üstü kapanan şeffaf kış bahçesinde, şık mağazalardan alışverişinizi yaparken dört mevsimin de tadını çıkarabilirsiniz.

MARKANTALYA AVM / KASIM 2013
Bir Kadıahmetoğulları projesi olan MarkAntalya Alışveriş Merkezi, Antalya’yı yerlisi ve yabancısıyla yeniden şehrin tam kalbinde buluşturuyor. Moda, eğlence, lezzet ve teknoloji için atan kalplere tam 51 bin metrekare kiralanabilir alanda hizmet veriyor. Modern mimari tasarımı, teras alanları, şehrin en büyük ve en modern otoparkıyla MarkAntalya AVM, alışveriş sonrasını da keyfe dönüştürüyor.

NEXT LEVEL AVM / ARALIK 2013
Prestijli konumu ve ödüllü mimarisi ile Ankara’nın ilk karma yaşam projesi Next Level; ofis, rezidans ve alışveriş merkezi ile şehrin en gelişmiş lokasyonu Söğütözü’nde, Eskişehir ve Konya yollarının kesişme noktasında yer alıyor. Ankara’nın kentsel yaşamında ilkleri bir araya getiren bu projenin bir parçası olarak Next Level Alışveriş Merkezi, lüks oteller, kongre ve fuar merkezi, akademik yerleşkeler, iş ve finans dünyasının genel merkezleri arasındaki konumuyla öne çıkıyor. Next Level, seçkin markaları bir araya getiren mağaza karması ile lüksü, ziyaretçileri için ulaşılabilir hale getiriyor.

PRIMEMALL SİVAS / EYLÜL 2015 
Sivas kentinin gelişen bölgesinde yer alan Primemall Sivas, 36 bin metrekare kiralanabilir alanı, ulusal ve uluslararası 120 markası ile Sivas’ın ilk ve tek alışveriş merkezi olarak hizmet veriyor. Sivas’ın yerel mimari dokusundan esinlenerek oluşturulan; modern çizgilerle kente değer katmak amacıyla kurgulanan Primemall Sivas, Sivas ve çevre illerden gelen ziyaretçiler için önemli bir çekim noktası. Zengin mağaza karması, etkinlikleri, mimarisi, kafe-restoranları, yeme-içme alanları, terasları, sineması, çocuk oyun alanı ile her yaştan ziyaretçi için keyifli bir yaşam alanı sunan Primemall Sivas, Sivas’ta yeni bir hayatın yolunu açtı.

PARK AFYON / EKİM 2014
Park Afyon, Batı Anadolu’da bir kavşak noktası olan Afyonkarahisar’ın şehir merkezinde, eski otobüs terminali arazisinde inşa edilen bir alışveriş ve yaşam merkezi olarak 10 Eylül 2015’te hayata merhaba dedi. 45 bin metrekare kiralanabilir alan üzerinde 4 kata yayılmış 160 mağazadan oluşan Park Afyon’da, pek çok Türk ve dünya markası yer alıyor. Park Afyon, şehrin tam merkezindeki konumu, güçlü marka karması, yenilikçi mimarisi, etkin yönetim anlayışı ile şehrin alışveriş, buluşma ve eğlence noktası; Afyonluların yaşamının vazgeçilmez bir parçası…

PARKYİRMİÜÇ AVM / KASIM 2014
2014 yılında 34 bin 500 metrekare inşaat, 18 bin metrekare kiralanabilir alanı ile ziyaretçilerine kapılarını açan ParkYirmiüç Alışveriş Merkezi, Elazığ’ın ilk alışveriş merkezi olarak hizmete 2014 sonu başladı. Yumakgil A.Ş. tarafından hizmete geçirilen ParkYirmiüç, Türkiye’nin önde gelen 75 mağazası ile Elazığlılara hizmet veriyor. Kalite ve güven ilkesi ile yola çıkan AVM, kolay ulaşılabilir konumu ve 650 araç kapasiteli otoparkı ile alışverişi keyfe dönüştürüyor. 

GİMART OUTLET AVM / EYLÜL 2014
Anadolu Bulvarı ile İstanbul Yolu’nun kesiştiği yerde inşa edilen Gimart Outlet; 20 bin metrekaresi açık alan olmak üzere toplamda 77 bin metrekare bir alanda Ankaralıları ünlü markalar ile buluşturuyor. Gimart Outlet; fonksiyon zenginliği, ulaşım kolaylığı, sıcak, samimi ve ferah ortamı ile Ankara’nın vazgeçilmez çekim alanlarından…

PODIUM ANKARA AVM / EKİM 2015
Ekim ayında kapılarını başkentlilere açan Podium Ankara, güçlü marka karması, ana yolların kesiştiği merkezi konumu, modern mimarisi, açık ve kapalı sosyal yaşam alanları ile öne çıkıyor. Podium Ankara, ulusal ve uluslararası öncü markalara ev sahipliği yapan 180 mağazaya ve 70 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip. Tüm ihtiyaçları karşılayacak bir alışveriş ortamı olarak tasarlanan Podium Ankara, ziyaretçilere keyifli bir dünya sunuyor.

AMASYA PARK AVM / ARALIK 2015 
Amasya ili ve ilçelerinin yanı sıra Karadeniz Bölgesi içinde cazibe merkezi haline gelen Amasya Park AVM, 3 Eylül 2015 tarihinde kapılarını açtı. Her yaşa, her tarza, her alışkanlığa hitap eden bir yaşam merkezi olan Amasya Park AVM, Amasya halkının teveccühünü kazanarak yolculuğuna her geçen gün büyüyerek devam ediyor. 

METROMALL AVM / EYLÜL 2016 
Bölgenin en büyük karma projesi olan MetroMall; rezidans, ofis ve alışveriş imkanlarıyla Ankara’nın yükselen değeri Eryaman’da yerini aldı. 397 bin 830 metrekare inşaat alanına sahip olan MetroMall, 5 Blok ve 1 Alışveriş Merkezi olarak tasarlandı. Yerli ve uluslararası markaların yer aldığı 218 bin 709 metrekarelik alan üzerine kurulu AVM, bölgenin alışveriş ihtiyaçlarını karşılarken, diğer yandan geniş sosyal alanlarıyla kafe ve restoranların bulunduğu proje kimliğiyle bölgeye değer katıyor. MetroMall AVM; modern mimari dili, zengin iç mekan peyzaj öğeleri, Ankara’da bir ilk olan kapanır tavan sistemi ve metro ile rahat ulaşılabilirliği sayesinde, farklı beklentilere cevap verebilecek çok yönlü bir tasarım sürecinin sonucu…

SEMBOL İSTANBUL AVM / EKİM 2016 
Tüm önemli merkezlere kolayca ulaşabilecek bir konumda yer alan ve 158 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Sembol İstanbul projesi, sahip olduğu ayrıcalıklar ile farkını ortaya koyuyor. 22 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan Sembol İstanbul Alışveriş Merkezi 50 mağazadan oluşuyor. Bölgenin ihtiyaçları dikkate alınarak ulusal ve uluslararası markalar ile kiralamaların yapıldığı AVM’de, markalar kendilerini ifade ettikleri son ve en büyük konseptleri ile yer alacak. Tüm Esenyurt ve çevre ilçelere hizmet verecek olan AVM’de, ilçenin hem yüksek hem orta alım gücüne sahip kitlesine hitap edecek şekilde marka karması planlandı.     


 

ff

Yukarı