Ana içeriğe atla

dd

AÇELYA AKKOYUN ÖNERDİ, PRİL GELİŞTİRDİ / ACELYA AKKOYUN SUGGESTED, PRIL DEVELOPED

16.11.2016 - 10:39

Oyuncu Açelya Akkoyun: “Ben hem markamı hem de onun vizyonunu seviyorum. Gerçekten formülünü geliştirirken insan sağlığını ve yaşamını çok önemseyen, ürünlerini sürekli geliştirerek değişik kokularla birlikte kullanıcısını memnun etmeye çalışan bir markayla birlikte olduğum için çok gurur duyuyorum” dedi.

“I like both my brand and its vision. I am very proud to be with a brand, which cares very much about human health and life while developing formulas and strives to satisfy its users by continuously developing their products with different scents,” said Actress Acelya Akkoyun.

Öncelikle Pril markası ile yollarınız nasıl kesişti? Kısaca bu hikayeden bahseder misiniz bize? 
Ben büyük kanallardan birinde Şefim adında çok güzel bir yarışma yapıyordum ve o zaman Pril bizim ana sponsorumuzdu. Değerli yöneticiler Pril’e bir marka yüzü ararken beni de alternatifler arasına eklemişler ve araştırmalarda çok güzel sonuçlar almışlar. Bu şekilde Pril markası ile iş birliğimiz 4 yıl önce başlamış oldu. Ama ben zaten bundan 20 yıl kadar önce genç bir öğrenciyken Pril markasının ilk yüzlerinden biriydim. Benim ilk reklam çalışmam Pril’dir. 20 yıl sonra yeniden Pril’in yüzü oldum. O yüzden çok şanslı hissediyorum kendimi. 

Marka reklam yüzü olarak sizi seçtiğinde ilk tepkiniz ne oldu?
Elbette çok mutlu oldum. Çünkü Pril, benim oyunculuk hayatımda çok büyük katkıda bulunabileceğime inandığım bir markaydı. Hayatımda hep daha iyisi ne olabilir diye düşünürken bu fırsatla kendimi çok şanslı hissettim.

Uzun yıllar bir markanın reklam yüzü olmak zordur. Ancak siz yıllardır Pril’in marka yüzü olarak karşımıza çıkıyorsunuz. Peki, bu başarıyı neye borçlusunuz?
Aslında çok bilindik gelecek ama sevmeye borçluyum.  Ben hem markamı hem de onun vizyonunu seviyorum. Gerçekten formülünü geliştirirken insan sağlığını ve yaşamını çok önemseyen, ürünlerini sürekli geliştirerek değişik kokularla birlikte kullanıcısını memnun etmeye çalışan bir markayla birlikte olduğum için çok gurur duyuyorum. Açık konuşmak gerekirse bir markanın yüzü olmanın zorluğunu değil tam tersi bir anlamda gururunu yaşıyorum. 

Açelya Akkoyun’un önerilerinden olan ve Pril’in ‘Açelya’nın Mutfak Sırları’ serisine eklediği iki yeni ürün ve özellikleri hakkında bilgi verir misiniz? 
Biz her sene kullanıcımızı mutlu etmeyi hedefliyoruz öncelikle. Bunun için de klasik ürünümüz olan limonlu Pril’i değiştirmeden nasıl geliştirebiliriz ve renklendirebiliriz, kokusunu daha farklı nasıl hissettirebiliriz diye düşündük. Ben evimde çok fazla Hindistan cevizi kullanıyorum. Hem yağını hem kendisini meyve olarak çok tüketiyorum ve bir herbalist olarak yıllarca otlarla çok haşır neşir olduğumdan; naneydi, biberiyeydi et yemeklerinde ve hatta çay olarak kullandığım için Henkel yetkilileriyle paylaşmıştım. Onlar da bana böyle bir sürprizle geldiler. Hindistan cevizi ve bitki özlü iki yeni Pril geliştirdiler. Her iki ürün de muhteşem kokuyor ve temizliyor. Benim için ayrı bir keyif oldu.  

Yeni reklam filminizden bahsedelim biraz da… Reklamda verilmek istenen mesaj nedir? Nasıl bir çalışma gerçekleştirildi? 
Aslında bizim genel mesajımız aynen devam etti. Genel olarak Pril hayatımızı nasıl kolaylaştırıyor bunu anlatmaya çalıştık. Hem Pril’in kendi gücünden hem de bu gücün yanında size kattıklarından bahsetmeyi hedeflediğimiz bir reklam oldu. Örneğin en önemli kattıklarından biri zaman kazandırması… Gerçekten yağı arındırmak, özellikle elde yıkamada çok zor... Aynı durum makineler için de geçerli. Yağı arındırırken de tabii ki bunu gururla söylüyoruz Pril Türkiye’de legal olan fosfatı formülünden çıkardı. Dolayısıyla da doğaya atık madde olarak gittiğinde Pril ile yıkanan bulaşık sularının doğaya zarar vermeyeceğini biliyoruz. Reklamımızda bu da çok önemsediğimiz bir konuydu. 

 

How did you come across Pril brand? Can you tell us briefly about this story? 
I was hosting a very nice contest called Sefim/My Chef on one of the large channels and Pril was our main sponsor at that time Pril. Valued managers included me among the candidates while looking for a brand face for Pril and received very good results during evaluation. This way, our cooperation with Pril brand started 4 years ago. However, I was already one of the first faces of Pril brand when I was a young student about 20 years ago. My first commercial work was Pril. I became a Pril face again 20 years later. Therefore, I feel very lucky. 

What was your reaction when the brand selected you as its brand face?
Of course, I became very happy, because Pril was a brand, I believed it would contribute greatly to my acting life. When I always had been thinking what could have been better in my life, I felt very lucky with this opportunity.

It is hard to be the commercial face of a brand for many years. Howver, we have seen you as the brand face of Pril for many years. What do you owe this success to?
Actually, it may sound very familiar but I owe it to loving.  I love both my brand and its vision. I am proud to be with a brand, which cares very much about human health and life very much while developing formulas and strives to satisfy its users by continuously developing their products with different scents. Frankly, instead of going through the difficulty of being the face of a brand, I live the pride of it. 


Could you give us information about two new products and their features, which are among Acelya Akkoyun’s suggestions and Pril has added to its ‘Acelya’s Kitchen Secrets’? 
First of all, we try to make our users happy every year. In order to do this, we thought about how we can improve our classic product, Pril with lemon, add color and make its smell different, without changing it. I use Coconut a lot at home. I consume both its oil and the fruit a lot and since I have been involved with herbs very much because I am a herbalist, I use mint, pepper for meat dishes and I even use it as a tea, I shared it with Henkel officials. They came to me with such a surprize. They developed two Prils, with coconut and herbal essence. Both products smell and clean magnificently. This has been a different pleasure for me.  

Let us talk about your new commercial… What is the message in the commercial? What kind of work has been carried out? 
Actually, our message continued exactly the same way. We tried to explain how Pril makes our life easier in general. It was a commercial, in which we aimed to talk about Pril’s own power and what it adds to you, in addition to this power. For example, one of its most important contributions is helping you gain time… It is really difficult to remove fat, especially during handwashing... The same thing also goes for the machines. Pril has taken phosphate, which is legal in Turkey, out of its formula while removing fat and of course, we are saying this with pride. Therefore, we know that dishwashing water of dishes, washed with Pril, will not harm the nature when it goes to the nature as a waste material. This was an issue, we also emphasized in our commercial. 

ff

Yukarı